У жовтні проходив фінал VIII Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2019". Стартап-проєкт від СумДУ - «EnergyCrate», який був створений під керівництвом завідувача кафедри технічної теплофізики Ванєєва Сергія Михайловича, увійшов до каталогу кращих проєктів 2019 року.

Ідея цього стартапу - створення турбогенератора для перетворення енергії стиснутих газів на електроенергію. Розробка дозволяє розв’язати проблеми утилізації надлишкового газу газорозподільних та компресорних станцій, а також надає їм автономні джерела живлення для автоматики і систем захисту.

Загалом, цього року на "Sikorsky Challenge" було подано 178 проєктів з усіх регіонів України, Бельгії, Ізраїлю та Азербайджану.

Вітаємо наших науковців, та бажаємо і надалі досягати таких високих результатів!

Джерело: https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/10850-startap-naukovtsiv-sumdu-viborov-peremogu-festivalyu-sikorsky-challenge-v-nominatsiji-krashcha-biznes-model-2.html