Новини
Доцент кафедри прикладної екології факультету ТеСЕТ Єлізавета Черниш стала стипендіатом Стипендіальної програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) PDF Друк e-mail
П'ятниця, 03 квітня 2020, 00:00

Доцент кафедри прикладної екології Черниш Єлізавета Юріївна стала стипендіатом програми Research Stays for University Academics and Scientists 2019 Стипендіальної програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD).

За цією програмою здійснювала вона наукові дослідження в лабораторії інженерії біопроцесів кафедри біотехнології Технічному університеті м. Берлін (м. Берлін, Німеччина) впродовж трьох місяців (з 01.11.2019 р. по 31.01.2020 р.). Дослідження здійснювались в сфері використання фосфогпісу в темновій ферментації органічних відходів з отриманням біоводню та інших корисних біоосновних продуктів. Відповідно за результатами дослідної роботи було подано заявку на спільний проект на тему «Perspektiven von Phosphorgips-haltigen Reststoffen für bessere Kultivierungs-Medien» («Перспективи використання фосфогіпсмістких залишків для покращення культурального середовища»), що подано на отримання гранту у межах німецької державної програми Bridge2ERA EaP.

При цьому до консорціуму увійшли партнери із Технічного університету м. Берлін, Лейбницького інституту сільськогосподарської інженерії і біоекономіки та організація «Bio-PAT», яка об’єднує мережу співпраці в області біоаналітики управління процесами для поліпшення характеристики біопроцесів в наступних областях застосування: промислова біотехнологія, фармацевтична / медична біотехнологія, харчова технологія / харчування, екологічні технології та біоенергетика.

Джерело: http://ecolog.sumdu.edu.ua/uk/news/9-here-is-the-news/147-germany.html

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 квітня 2020, 10:07

Професора кафедри технічної теплофізики факультету ТеСЕТ Германа Бондаренка включено до видавництва «НАУКОВЦІ УКРАЇНИ ЕЛІТА ДЕРЖАВИ» PDF Друк e-mail
Написав Олег Чех
Понеділок, 23 березня 2020, 00:00

Професора кафедри технічної теплофізики Бондаренка Германа Андрійовича  включено до ювілейного видавництва «НАУКОВЦІ УКРАЇНИ ЕЛІТА ДЕРЖАВИ», присвяченого 100-річчу Національної Академії наук України.

Герман Андрійович Бондаренко є одним із засновників української наукової школи компресоробудування, яка із часом перетворилася на найбільшу дослідницьку базу на вітчизняних теренах, широко відому й за межами країни. Брав активну участь у створенні наукової бази для нового напряму — гвинтових компресорних станцій — великого кроку в розвитку галузі компресоробудування.

Джерело: https://ttf.teset.sumdu.edu.ua/uk/component/content/article/10-news/282-2020-03-19-13-42-57.html

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 квітня 2020, 10:01

Науковець факультету ТеСЕТ Віталій Іванов став членом редколегії наукового видання "Lecture Notes in Mechanical Engineering" видавництва "Springer Nature" PDF Друк e-mail

Доцент кафедри Технології машинобудування, верстатів та інструментів, заступник декана з міжнародних відносин, доктор технічних наук, доцент Віталій Іванов став членом редакційної колегії престижного міжнародного наукового видання "Lecture Notes in Mechanical Engineering" видавництва "Springer Nature". Серія книг "Lecture Notes in Mechanical Engineering" публікує наукові праці, присвячені новітнім розробкам у галузі машинобудування. Книги цієї серії індексуються міжнародними наукометричними базами даних Scopus та Web of Science Core Collection.

Також, починаючи з 2018 р., у цій серії публікуються матеріали щорічної Міжнародної наукової конференції "Design, Simulation, Manufacturing: The Innovation Exchange" (DSMIE Conference Series), які також індексуються базою даних Scopus.

Науковець факультету ТеСЕТ Гання Яновська стажувалася в компанії NanoPrime в рамках проєкту HORIZON-2020 MSCA-RISE PDF Друк e-mail
Понеділок, 27 січня 2020, 00:00

В рамках виконання програми HORIZON-2020 MSCA-RISE, яка здійснюється в Центрі колективного користування науковим обладнанням Медичного інституту з 13.01.2020 по 27.01.2020 відбулося наукове стажування ст. викладача кафедри теоретичної та прикладної хімії Ганни ЯновськоїПроведені дослідження в галузі отримання новітніх матеріалів із заданими властивостями для застосування в стоматології в компанії NanoPrime (м. Дембіца, Польща).

ІІ Зимова школа юного хіміка 2020 PDF Друк e-mail
П'ятниця, 10 січня 2020, 00:00

8-10 січня 2020 року на кафедру теоретичної та прикладної хімії завітали учасники ІІ Зимової школи юного хіміка. Цього року проведення школи відзначилося як інтелектуальними викликами на занятті   "Лайфхаки для підготовки до ЗНО",  так і можливістю набути практичних вмінь та навичок на уроках-практикумах "У світі дивних перетворень" , "Чарівна подорож у світ "Аналітичної хімії". Але найбільшу гордість учасники школи отримали на заняттях "Майстер-клас з миловаріння" та "Металізація поверхонь" створюючи власними руками крафтове мило та посріблений сувенір. Також у учнів була можливість глибше пізнати світ на уроці з "Харчової хімії" власноруч перевіривши якість таких продуктів як домашній сир, чіпси, сметана тощо, і ознайомитись з експериментальним вивченням хімічних наук. Бажаємо наснаги та подальших успіхів на шляху до втілення нових хімічних мрій!"

Завантажити фотозвіт з місця подій.

«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 67