Завершився міжнародний грантовий проєкт «Follow-up Cooperation Training for Ukraine on Issue-specific Training «Industrial Technology Education», який фінансувався Japan International Cooperation Agency тa ESD Consortium in Aichi.

Під час виконання проєкту дев’ять науково-педагогічних працівників з факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету пройшли інтенсивний освітній курс від провідних науковців Японії, що дозволить подолати бар'єри для української освіти під час війни.

Під час курсу було викладено не тільки питання останніх досягнень в інженерії, а й питання ментального здоров'я людей. Ішлося про важливість кадрового потенціалу для забезпечення якісної освіти, досягнення цілей сталого розвитку, особливості реконструкції будівель тощо. Викладачі факультету ТеСЕТ мали змогу обговорити особливості вдосконалення навчального процесу.

Здобуті знання використані при підготовці двох концепцій, у яких визначені сучасні виклики української інженерної освіти та викладено чіткий план дій для вдосконалення інженерної освіти під час війни, починаючи від популяризації інженерної освіти серед молоді до тісної співпраці з промисловими підприємствами.

Робоча група проєкту щиро вдячна за ініціативу та підтримку під час виконання проєкту проф. Hidetoshi MIYAKAWA,  Генеральному директору, пану Masakatsu KOMORI та пані Chie SUZUKI з Japan International Cooperation Agency, пану Mitsuhiko YAMADA з ESD Consortium in Aichi, лекторам (проф. Kazuhiro KITAMURA, проф. Akio UOZUMI, д-р Naomi HISANAGA, проф. Toshiyuki KAMADA, проф. Yuji IWAHORI, проф. Koichi HASEGAWA, проф. Mika TANAKA, проф. Yoshiaki TANIGUCHI, пану Makato USHIKO, проф. Yuji TANAKA, проф. Shucihrio YAMAMOTO, проф. Ikuo NISHII, пану Shinji SUGIYAMA, пані Mayumi OHASHI, пані Mayumi SASOU, д-р Keisuke ISOGAI), окрема подяка перекладачам (пан Mitsuaki INUKAI та пані Yoko TANGE) – за допомогу в подоланні мовних бар'єрів і пану Tacachati NIWA – за технічний супровід упродовж чотирьох місяців реалізації проєкту.