На каналі «Голос Америки Українською» вийшов відеосюжет про розробки вчених Сумського державного університету (СумДУ) щодо підвищення енергетичної незалежності, як окремих будівель, споруд, так і України в цілому.

Як розповів начальник науково-дослідної частини СумДУ Денис КУРБАТОВ, науковці кафедри технічної-теплофізики факультету ТеСЕТ СумДУ створили дослідний зразок турбодетандерного агрегату – пристрою, що дозволяє виробляти електроенергію за допомогою використання перепаду тиску стисненого газу або пари. Такі агрегати можна широко впроваджувати у газорозподільній мережі країни. Підготувати і запустити виробництво турбодетандерів, чи-то на базі СумДУ, чи на потужностях сумських машинобудівних підприємств, можна протягом одного року.

«При масовому розповсюдженні цієї розробки на газорозподільні станції Україна отримає відчутну додаткову генерацію», – підкреслив Денис КУРБАТОВ.