Новини
ІІ Зимова школа юного хіміка 2020 PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
П'ятниця, 10 січня 2020, 00:00

8-10 січня 2020 року на кафедру теоретичної та прикладної хімії завітали учасники ІІ Зимової школи юного хіміка. Цього року проведення школи відзначилося як інтелектуальними викликами на занятті   "Лайфхаки для підготовки до ЗНО",  так і можливістю набути практичних вмінь та навичок на уроках-практикумах "У світі дивних перетворень" , "Чарівна подорож у світ "Аналітичної хімії". Але найбільшу гордість учасники школи отримали на заняттях "Майстер-клас з миловаріння" та "Металізація поверхонь" створюючи власними руками крафтове мило та посріблений сувенір. Також у учнів була можливість глибше пізнати світ на уроці з "Харчової хімії" власноруч перевіривши якість таких продуктів як домашній сир, чіпси, сметана тощо, і ознайомитись з експериментальним вивченням хімічних наук. Бажаємо наснаги та подальших успіхів на шляху до втілення нових хімічних мрій!"

Завантажити фотозвіт з місця подій.

http://chem.teset.sumdu.edu.ua/

https://www.facebook.com/groups/2031708296887516/

 
Аспірантка факультету ТеСЕТ – володарка академічної стипендії Президента України PDF Друк e-mail
Написав Олег Чех   
Вівторок, 10 грудня 2019, 00:00

Аспірантка факультету ТеСЕТ Марина Дем'яненко єдина в Сумській області у 2019-2020 навчальному році удостоєна академічної стипендії Президента України (Наказ №1372 Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2019 року згідно з Положенням про порядок призначення академічних стипендій Президента України студента та аспірантам ВНЗ, затвердженим Постановою №744 Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1994 року).

Нагадуємо, що академічні стипендії Президента України призначаються аспірантам вищих  навчальних закладів України,  які найбільш успішно відзначилися в навчальній та науковій  роботі.

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 січня 2020, 09:32
 
Наковцями ННЦ «SSUChemTech» факультету проведено науково-навчальний тренінг на замовлення ПрАТ «Смарт-Холдинг» PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
П'ятниця, 15 листопада 2019, 00:00

11-15 листопада 2019 року на базі Сумського державного університету (СумДУ) проведено науково-навчальний тренінг для керівного складу та провідних фахівців з нафтогазових технологій ПрАТ «Смарт-Холдинг», до якої входили представники керуючої компанії групи Smart Energy, ТОВ «ПРОМ-ЕНЕРГО ПРОДУКТ» та ПрАТ «УКРГАЗВИДОБУТОК» у кількості 8 осіб: Вадим Мащиков, директор департаменту з виробництва та капітального будівництва Smart Energy; ПрАТ «УКРГАЗВИДОБУТОК» - Олег Малиновський, головний інженер з видобутку; Ігор Добровольський, головний механік; Андрій Цейко, інженер з ремонту обладнання; Віталій Однороб, інженер-технолог цеху видобутку газу; ТОВ «ПРОМ-ЕНЕРГО ПРОДУКТ» - Василь Нащочич, головний технолог цеху видобутку газу; Юрій Ляшенко, майстер з видобутку нафти, газу та конденсату; Тарас Безцінний, майстер з ремонту обладнання.
Учасники успішно пройшли підготовку за тематичним планом та програмою «Теоретичні основи процесів стиснення, теплообміну і сепарації в поршневих компресорних машинах та установках» (науковий керівник – докт. техн. наук, професор, гол. наук. співробітник Олександр Ляпощенко), які проведено в рамках надання науково-консультаційних послуг за договором N51.18-20196.СП/03 від 23.10.2019 р. науковими співробітниками науково-навчального центру комплексного інжинірингу «SSUChemTech» (ННЦ «SSUChemTech») кафедри процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ) факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) СумДУ.
Програма підготовки включала такі елементи сучасних форматів заходів і активних методів навчання, як спікер-сесія, нетворкінг, кейси, коучінг-сесія, воркшоп, експертна сесія, сесія відповіді-питання. Для проведення заходів запрошені у якості спікерів – Сергій Шарапов та Віталій Маренок, коучер – Владислав Кондусь, експерти – Олександр Ляпощенко, Віталій Іванов, Іван Павленко, а для воркшопів запрошені – Андрій Папченко, Микола Сотник, Максим Скиданенко та Володимир Покотило.

Після запланованих заходів проведено оцінювання результатів підготовки, підведено підсумки і у присутності декана факультету ТеСЕТ Олександра Гусака, завідувача кафедри ПОХНВ Всеволода Склабінського, начальника ННЦ «SSUChemTech» Максима Скиданенка та наукового керівника програми тренінгу Олександра Ляпощенка учасникам урочисто вручено відповідні сертифікати!

http://pohnv.teset.sumdu.edu.ua/uk/general/news/170-ssuchemtech-training-2019.html

 
Студентка факультету ТеСЕТ - учасник Study Tours To Poland PDF Друк e-mail

5-15 листопада 2019 року в місті Гданськ відбувся навчальний тур до Польши Study Tours To Poland. Студентка факультету ТеСЕТ СумДУ Олена Болотнікова,  відвідала цей навчальний тур.

Олена трохи розповіла нам, що саме там відбувалось:

"Впродовж 11 днів 15 студентів з України, Росії, Молдови та Білорусі відвідали багато музеїв, бібліотек, молодіжних центрів та громадських організацій. Нас знайомили з роботою волонтерських організацій, розповідали про можливості навчання в Гданському університеті, ми відвідували мерію, навіть вдалось зустрітись з першим президентом незалежної Польщі!!! Мені було дуже цікаво, часу сумувати не було взагалі. Проживання, харчування та проїзд (фіксованна сума) оплачується організаторами. Подати заявку можуть активні студенти віком 18-21 років. Тож не упускай свій шанс розширити  уявлення про польске життя, знайти друзів з різних країн та весело і з користю провести 11 днів! "

http://www.studytours.pl/ru/o-stp/

 
Стартап від факультету ТеСЕТ на фестивалі "Sikorsky Challenge" увійшов до каталогу кращих проєктів 2019 року PDF Друк e-mail

У жовтні проходив фінал VIII Фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2019". Стартап-проєкт від СумДУ - «EnergyCrate», який був створений під керівництвом завідувача кафедри технічної теплофізики Ванєєва Сергія Михайловича, увійшов до каталогу кращих проєктів 2019 року.

Ідея цього стартапу - створення турбогенератора для перетворення енергії стиснутих газів на електроенергію. Розробка дозволяє розв’язати проблеми утилізації надлишкового газу газорозподільних та компресорних станцій, а також надає їм автономні джерела живлення для автоматики і систем захисту.

Загалом, цього року на "Sikorsky Challenge" було подано 178 проєктів з усіх регіонів України, Бельгії, Ізраїлю та Азербайджану.

Вітаємо наших науковців, та бажаємо і надалі досягати таких високих результатів!

Джерело: https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/10850-startap-naukovtsiv-sumdu-viborov-peremogu-festivalyu-sikorsky-challenge-v-nominatsiji-krashcha-biznes-model-2.html

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 66