Новини
Співробітник кафедри загальної механіки та динаміки машин проходить наукове стажування у Словаччині PDF Друк e-mail

Доцент кафедри загальної механіки та динаміки машин Іван Павленко проходить тримісячне наукове стажування на факультеті виробничих технологій Технічного університету м. Кошице (м. Прешов, Словаччина) з 1 квітня по 30 червня 2017 р. у рамках Національної стипендіальної програми Словацької республіки.

Тема наукового стажування "Interdisciplinary research in the field of dynamic and strength of mechanical systems" спрямована на розв'язання прикладних задач динаміки та міцності механічних систем та ідентифікації параметрів відповідних математичних моделей.

Під час стажування налагоджується співпраця з декількома інститутами, кафедрами та лабораторіями факультету виробничих технологій Технічного університету м. Кошице: Інститут технології машинобудування і технологічних процесів (кафедра технічного дизайну систем з відповідною лабораторією; кафедра технологічних процесів), Інститут управління виробництвом (кафедра інженерно-технічних систем), Інститут передових технологій (кафедра CAM-технологій з відповідною лабораторією), лабораторія робототехніки.

На даний час за результатами стажування подані заявки на участь у Міжнародних наукових конференціях Словаччини, Польщі, України. У співавторстві зі словацькими колегами подано 5 статей до видавництв, що індексуються наукометричними БД Scopus і Web of Science, підготовлено до друку підручник англійською мовою.

 
Вітаємо Івана Дегтярьова з успішним захистом кандидатської дисертації! PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Четвер, 15 червня 2017, 00:00

15 червня 2017 р. асистент кафедри ТМВІ факультету ТеСЕТ СумДУ Іван Дегтярьов на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 НТУ «ХПІ» блискуче захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.08 – технологія машинобудування.

Тема диссертаційної роботи: «Технологічне забезпечення обробки деталей типу важелів в умовах серійного виробництва з використанням гнучких верстатних пристроїв», науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Віталій Іванов.

Колектив кафедри ТМВІ щиро вітає здобувача та наукового керівника і бажає успішного втілення всіх наступних творчих і наукових задумів, наснаги та натхнення у майбутніх наукових пошуках!

 
Студентка кафедри прикладної екології переможець Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Неділя, 04 червня 2017, 00:00

Студентка третього курсу кафедри прикладної екології факультету технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету Вікторія Чубур посіла друге місце у І Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 101 «Екологія» (тема роботи: «Використання мінерального носія на основі техногенних відходів у системі біологічного газоочищення»), що проходив на базі Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського 1-3 червня 2017 року.

Вітаємо Вікторію та її наукового керівника, докторанта кафедри прикладної екології, доктора філософії Єлізавету Черниш, з перемогою. Бажаємо успіху та нових наукових досягнень!

http://ecolog.sumdu.edu.ua/uk/news.html

 
Професор Бондаренко Г.А. - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
П'ятниця, 02 червня 2017, 00:00

Указом Президента України № 101/2017 від 7 квітня 2017 року «Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2016 року» почесний академік Української технологічної академії, академік Міжнародної академії холоду, к.т.н., професор кафедри ТТФ факультету ТеСЕТ СумДУ Герман Бондаренко удостоєнийі є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки за роботу «Підвищення ефективності розробки родовищ вуглеводнів на основі використання компресорного устаткування нового покоління», яку було представлено Інститутом геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (автори: доктор технічних наук, завідувач відділу Інституту геотехнічної механіки імені М. С. Полякова НАН України Блюсс Б.О., доктор технічних наук, вчений секретар Інституту геотехнічної механіки імені М. С. Полякова НАН України Шевченко В.Г., кандидат технічних наук, професор Сумського державного університету Бондаренко Г.А., кандидат технічних наук, професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Лях М.М., доктор технічних наук, президент концерну «НІКМАС» Кирик Г.В., кандидат технічних наук, голова наглядової ради публічного акціонерного товариства «Науково-виробниче акціонерне товариство „ВНДІкомпресормаш“» Жарков П.Є.).

Метою роботи є підвищення ефективності технологій розробки родовищ вуглеводнів на основі наукового обґрунтування, створення та широкого впровадження сучасного надійного, енергозберігаючого та високопродуктивного компресорного устаткування нового покоління.

Наукова значимість роботи полягає у розвитку науково-технічних основ підвищення ефективності розробки родовищ вуглеводнів на основі створення енергоефективних компресорних машин нового покоління.

Встановлено закономірності зміни параметрів робочих процесів теплообмінних апаратів компресорних установок, режимних параметрів їх роботи в умовах шахтних пневмомереж, надійності вузлів і блоків компресорних машин, які працюють на вугільних шахтах, об’єктах нафтової та газової промисловості. Розроблено методи розрахунку режимних та конструктивних параметрів компресорного устаткування при їх застосуванні для видобутку нафти, газу, вугілля та шахтного метану.

Практична значимість результатів - у додатковому  видобутку вуглеводнів, нових методах утилізації метану, гасіння підземних пожеж.

За основними науково-технічними показниками технології та способи використання компресорного устаткування нового покоління перевищують кращі зарубіжні аналоги.

Фактичний економічний ефект склав близько 2 млрд. грн.  

Кількість публікацій: 269, в т.ч. 9 монографій, 6 навчальних посібників, 250 статей (40 – у зарубіжних виданнях), 4 нормативних документи. Загальна кількість посилань на публікації авторів складає 91 (згідно з базою даних Google Scholar), h- індекс = 9 та 113 (згідно з базою даних Scopus), h- індекс = 5. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 104 патентами. За даною тематикою захищено 3 докторських та 10 кандидатських дисертацій.

Колектив кафедри технічної теплофізикивітає к.т.н., професора кафедри, почесного академіка Української технологічної академії, академіка Міжнародної академії холоду, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Бондаренка Германа Андрійовича з одержанням Державної премії України за роботу «Підвищення ефективності розробки родовищ вуглеводнів на основі використання компресорного устаткування нового покоління»і бажає йому міцного здоров’я і подальшої творчої наснаги.

 

 
28 травня 2017 р. - День Хіміка, вітаємо! PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
П'ятниця, 26 травня 2017, 00:00

День Хіміка — професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловостей України. Відзначається в Україні, Білорусі, Росії, Казахстану, Узбекистану щорічно в останню неділю травня. Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи працівників хімічної та нафтохімічної промисловості України…» згідно з Указом Президента України «Про День хіміка» від 7 травня 1994 р. № 219/94.

Традиція відзначати День хіміка підтримується і в провідних університетах: Московському державному університеті імені М.В.Ломоносова (МГУ, м.Москва), Іванівський державний хіміко-технологічний університет (ИГХТУ, м.Іваново) Українському державному хіміко-технологічному університеті (УДХТУ, м. Дніпропетровськ), Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна (ХНУ, м.Харків) та інших.

У 1966 році в МГУ зародилася традиція відзначати кожен День Хіміка під знаком хімічних елементів Періодичної системи, яка поступово поширилася на більшість хімічних факультетів пострадянського простору. Однак хімічні факультети університетів Росії, Білорусії та України святкують День Хіміка в різні дні. Так, у МГУ - другі вихідні травня. 13 травня 2017 року відбувся 52-й День Хіміка, елемент - Телур.

Сьогодні найбільшими підприємствами хімічної промисловості України є ПАТ "Азот" (м.Черкаси), ЗАТ Сєвєродонецьке об'єднання "Азот" (м.Сєвєродонецьк), ПАТ "Концерн Стирол" (м.Горлівка), ПАТ "Рівнеазот" (м.Рівне), які входять до складу Ostchem Holding AG, а також  ПАТ "Одеський припортовий завод" (м.Одеса), ПАТ "Сумихімпром" (м.Суми) та інші. Більшість з них є замовниками науково-технічної продукції та кадрів від Сумського державного університету (СумДУ).

Керівництво факультету технічних систем і енергоефективних технологій (ТеСЕТ) СумДУ вітає з професійним святом колективи кафедри загальної хімії (ЗХ), кафедри процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ), бажаємо творчих успіхів та нових наукових досягнень!

Останнє оновлення на П'ятниця, 26 травня 2017, 11:31
 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 54