Новини
Співпраця з ТОВ «ФАВОР» PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Середа, 20 червня 2018, 00:00

Деканат факультету ТеСЕТ СумДУ продовжує співпрацю з підприємством ТОВ «ФАВОР». Так, заст декана факультету з інтеграційних зв'язків Борис Ступін відвідав підприємство ознайомився з обладнанням та технологіями, які застосовуюються.

Компанія "Фавор" - один з найбільших виробників металевої упаковки в Україні, країнах СНД і Євросоюзу. Історія підприємства бере початок в 2001 році. З дня основи компанія виросла з невеликого цеху по виготовленню бляшаних банок до масштабного сучасного заводу, оснащеного автоматичними лініями літографії і виробництва різних видів металевої упаковки. Зараз компанія "Фавор" виготовляє більше 85 видів металевої упаковки для: лакофарбній продукції; нафтохімічних матеріалів; харчовій продукції; продукції аграрного сектора.

В ході зустрічі були проведені переговори з головним інженером підприємства Романом Резніченко та заступником директора з виробництва Оленою Пастушенко.  Позначені подальші шляхи співробітництва.

 
У СумДУ відбулася перша в Україні міжнародна конференція DSMIE-2018 PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
П'ятниця, 15 червня 2018, 00:00

12-15 червня в Конгрес-центрі Сумського державного університету відбулася International Conference on Design, Simulation, Manufacturing: The Innovation Exchange (DSMIE-2018). Захід відбувся під гаслом «Разом ми можемо зробити більше для науки, технологій, інженерії та освіти!» і дав змогу обмінятися інноваціями науковцям з 11 країн світу.

DSMIE-2018 – це перший в Україні міжнародний форум для фундаментальних та прикладних досліджень і їх промислового впровадження у виробництві, організований факультетом технічних систем та енергоефективних технологій Сумського державного університету (кафедри технології машинобудування верстатів та інструментів, загальної механіки і динаміки машин, процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв) під патронатом ректора СумДУ, професора Анатолія Васильєва, декана факультету ТеСЕТ, кандидата технічних наук, доцента Олександра Гусака, спільно з Технічним університетом м. Кошице (Словацька Республіка), Технологічним університетом м. Кєльце (Польща), Західночеським університетом (Чехія) та Асоціацією сприяння інноваційним технологіям виробництва (Хорватія).

Із привітальним словом до учасників конференції звернулися проректор із наукової роботи СумДУ, доктор фізико-математичних наук, професор Анатолій Чорноус та голова правління АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» Олександр Ковтун.

Захід було орієнтовано на широкий спектр дослідницьких завдань у галузях машинобудування, механіки та хімічної інженерії, задля вирішення поточних та майбутніх тенденцій у галузі проектних підходів, технологій моделювання, комп'ютерних систем, розробки програмного забезпечення, інструментів ІКТ та реалізації стратегії Industry 4.0 для виконання інженерних завдань.

Загалом на конференції заслухано 55 доповідей, підготованих представниками 11 країн. Програмний комітет конференції склали фахівці 17 країн, які представляють 41 наукову установу Північної Америки, Європи та Азії.

Результатом конференції є не лише науковий доробок, але й ініціювання нових проектів з іноземними партнерами, зокрема ми розвиватимемо академічну мобільність із Хорватією в рамках програми ЄС Erasmus+. Польща, Словаччина та Чехія – це наші давні партнери. Із Чеською республікою до кінця року маємо виконати спільний міжнародний проект. Окрім того, подана нова заявка на україно-чеське співробітництво в науковій сфері. А зі Словаччиною працюємо понад п’ять років, – детальніше розповів про співпрацю СумДУ з деякими партнерами-учасниками конференції голова конференції, доцент кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів Віталій Іванов.

Серед запрошених доповідачів – науковці з провідних університетів Польщі, Словаччини, Чехії, а також представники промислових підприємств:

Olaf Ciszak – декан факультету машинобудування та менеджменту, Познанський технологічний університет, Польща; Jozef Zajac – декан факультету виробничих технологій, Технічний університет м. Кошице, Словацька Республіка; Milan Edl – декан факультету машинобудування, Західночеський університет, Чехія; Slawomir Luscinski – асистент кафедри виробничої інженерії, факультет менеджменту та комп'ютерного моделювання, Технологічний університет м. Кєльце, Польща; Дмитро Криворучко – доцент кафедри технології машинобудування, верстатів та інструментів Сумського державного університету; Директор Центру технологічних ініціатив, Україна; Jan Pitel – заступник декана з розвитку та зовнішніх зв'язків факультету виробничих технологій, Технічний університет м. Кошице, Словацька Республіка; Євген Кожуховський – засновник та виконавчий директор ТОВ «Смартпринт», Україна; Микола Кирюхін – президент Союзу науково-технічних асоціацій України.

Матеріали конференції опубліковані у видавництві «Springer».
Партнери заходу – ПАТ «Сумський завод «Насосенергомаш», ПАТ «Укрхімпроект», Центр технологічних ініціатив, ООО «SENSI», промислова компанія «Енергомаш», IT компанія AMC «Bridge».

http://www.sumdu.edu.ua/ukr/12-news/10011-u-sumdu-vidbulasya-persha-v-ukrajini-mizhnarodna-konferentsiya-dsmie-2018.html

 
Студент факультету ТеСЕТ переможець Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science - 2018» PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Понеділок, 04 червня 2018, 00:00

Студент кафедри технічної теплофізики Андрій Ємельяненко став переможцем Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт організованого Одеською національною академією харчових технологій (ОНАХТ) «Black Sea Science - 2018».

За підсумками Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science - 2018», магістр 1-го року навчання Ємельяненко Андрій, з роботою на тему: «Дослідження впливу схеми парокомпресійної холодильної машини на енергетичну ефективність отримання одиниці холоду» зайняв почесне 3-тє місце у секції холодильні машини і установки. Керівником роботи виступив старший викладач кафедри технічної теплофізики Віктор Козін.Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

 
Докторант кафедри прикладної екології пройшла стажування у Технічному університеті м. Кошице (Словаччина) PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Четвер, 31 травня 2018, 00:00

Докторант кафедри прикладної екології факультету ТеСЕТСумДУ Єлізавета Черниш з 01.04.2018 р. по 31.05.2018 р. проводила наукові дослідження в Інституті екологічної інженерії (Institute of Environmental Engineering) Технічного університету м. Кошице (Technical University of Kosice) у Словаччині та прочитала лекції-семінари для аспірантів приймаючого інституту в межах Національної стипендіальної програми Словацької Республіки за темою "Екологічно безпечні матеріали: використання відходів / побічних продуктів для біоконверсії з виробництвом біопродуктів" з оцінкою рівня екологічної безпеки технологічних рішень з використанням біо-об’єктів.

Докторант ознайомилася з лабораторною базою Інституту екологічної інженерії та факультету, приймаючого університету. Разом з науковцями університету-господаря було здійснено дослідження з використанням сучасного лабораторного обладнання, зокрема рентгенофлуоресцентного аналізатору SPECTRO IQII (AMETEK), рентгенівського дифрактометра (Bruker) та інфрачервоного спектрофотометра (FTIR).

Черниш Є.Ю. взяла участь у X Міжнародній науковій конференції "Цивільне та екологічне машинобудування", що проходила у мальовничій гірській місцевості, Високі Татри, Татранска Ломниця у квітні 2018 року та отримала відповідний сертифікат учасника за представлення матеріалів наукового дослідження за напрямком «Екологічна інженерія, структура води та управління водними ресурсами».

Кошице має цікаву історичну частину, «старе місто», та відоме найбільшим у Словаччині зоопарком, що займає 7 га.

Також Черниш Є.Ю. з робочим візитом у травні 2018 року відвідала Лейбницький Інститут аграрної техніки та біоекономіки (ATB) (Leibniz-Institut für Agrartechnik und Bioökonomie e.V.), м. Потсдам, що розташований в приміській зоні Берліну (Німеччина), де виступила на семінарі з презентацією науково-дослідного потенціалу Сумського державного університету, кафедри прикладної екології та власного наукового доробку. Вона ознайомилася з науково-дослідною базою та розробками дослідної групи цього інституту за напрямом "Матеріальне та енергетичне використання біомаси"(Material and energetic use of biomass), що спрямована на розробку ефективних методів та процесів для створення екологічно чистих матеріалів та енергії на основі біологічної сировини.

http://ecolog.sumdu.edu.ua/uk/news/9-here-is-the-news/115-kosice.html

 
Представники факультету ТеСЕТ відвідали міжнародну промислову виставку "HANNOVER MESSE 2018" PDF Друк e-mail

У період з 23 по 27 квітня представники факультету ТеСЕТ відвідали Міжнародну промислову виставку "HANNOVER MESSE 2018", яка відбулась у м. Ганновер (Німеччина):

  • Андрій Лазаренко - студент 1-го курсу, гр. І-72;
  • Іван Павленко - канд. техн. наук, доцент кафедри загальної механіки та динаміки машин.

Відео | Фото 1 | Фото 2

Відвідання виставки відбулось за підтримки компанії "ТРІЗ" ЛТД ТОВ.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 59