Новини
У СумДУ пройшли змагання Кубку України з судномодельного спорту PDF Друк e-mail
Написав Олег Чех   
Неділя, 23 червня 2019, 00:00

З 21 по 23 червня на водно-веслувальній базі СумДУ пройшов 2 етап Кубку України з судномодельного спорту секції «М» (швидкісні радіокеровані моделі). До Сум завітали команди з Києва, Дніпра, Полтави, Кременчука, Харкова та Сумської області – всього 43 учасники.

Змагання відбувалися вперше на відкритій воді, - зазначив голова обласного осередку федерації судномодельного спорту України Павло Руденко. - СумДУ має потужну матеріальну базу для проведення змагань на рівні чемпіонату України.

Представники університету здобули ряд нагород у цих змаганнях. У категорії моделей Expert студентка факультету ЕЛІТ Руденко Євгенія була третьою. Також бронзу в категорії моделей HYDRO 1 здобув представник факультету ТеСЕТ керівник гуртка судномоделізму та судномодельного спорту Руденко Павло.

Юніори збірної Сумщини порадували вболівальників гарними здобутками. В категорії моделей mini HYDRO (ю) першу в своїй кар'єрі перемогу святкував Дудник Олексій, а бронзу в цій же категорії виборов Терещенко Микита - обидва учасники є підопічними Павла Руденко. Юніори Глухівського центру позашкільної освіти також не відставали. Борщ Дмитро, Науменко Іван та Туман Кирило зайняли увесь п'єдестал у категорії моделей mini MONO і посіли третю сходинку в командній гонці mini team. Ще дві срібні нагороди в категоріях  HYDRO 1 та mini Expert дісталися Туман Кирилу. Також срібло в категорії MONO 1 виборов Науменко Іван.

Завдяки гарним виступам молодих спортсменів Сумщини команда області посіла другу сходинку 2 етапу Кубку України серед юніорів.

Джерело: https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/10716-u-sumdu-projshli-zmagannya-kubku-ukrajini-z-sudnomodelnogo-sportu

 
На факультеті відбулася перша літня Школа юного хіміка PDF Друк e-mail
Написав Олег Чех   
Середа, 12 червня 2019, 00:00

1-12 червня в науково-навчальному центрі «All’хімія» кафедри теоретичної та прикладної хімії Сумського державного університету відбулася І літня Школа юного хіміка. Участь у заході взяли учні, гімназисти, ліцеїсти із Сум та Шостки, які цікавляться хімією – загалом більше 20 осіб.

Заняття проходили за наступними темами:

  • "Хімія та електрика", викладач зав.кафедри ТПХ, к.т.н., доцент, Большаніна Світлана Борисівна;
  • "Титриметричний метод аналізу", викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.т.н.,  Воробйова Інесса Геннадіївна;
  • "Сучасні полімерні матеріали", викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.х.н., Пономарьова Людмила Миколаївна;
  • "Хімія та краса", викладач , ст.викладач кафедри ТПХ,  к.х.н., Яновська Ганна Олександрівна;
  • "Якісні реакції органічних сполук. Розпізнавання органічних органічних сполук. Використання завдань ЗНО останніх років на розпізнавання органічних сполук" викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.п.н., Ліцман Юлія Володимирівна;
  • "Класифікація та номенклатура органічних речовин. Вуглеводні.", викладач доцент кафедри ТПХ,  к.х.н., Манжос Олексій Павлович;
  • "Харчова хімія", викладач ст.викладач кафедри ТПХ,  к.п.н., Диченко Тетяна Василівна;
  • "Типові розрахунки за рівнянням хімічної реакції (знаходження кількості /маси, об'єму/ речови за відомим значенням кількості /маси, об'єму/ однієї з речовин хімічної реакції, "на вихід продукту", на "надлишок одного з реагентів", на "масову частку домішок") на прикладі задач ЗНО останніх років. Алгоритми розв'язку за схемою (без складання рівнянь хімічних реакцій)." викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.п.н., Ліцман Юлія Володимирівна;
  • "Класифікація та номенклатура неорганічних сполук", викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.х.н., Пономарьова Людмила Миколаївна.

Метою І літньої школи юного хіміка стало поглиблення знань з основ хімії – учні мають можливість краще підготуватися до екзаменів, ЗНО, підвищити свої практичні знання і навички з хімії.

До школи можна було потрапити заповнивши Google forms, посилання були розміщені як на сайті кафедри ТПХ так і на сторінках ННЦ «All’хімія» в соцмережах, після початку реєстрації була створена група в Viber, куди учасники самі могли додавати нових бажаючих. Крім того, можна було записатися за звичайним телефоном 0542 33-40-71.

Анонсовано ІІ Зимову школу юного хіміка 2020. Будемо раді вітати як спонсорів так і патронатів різних форм. Запрошуємо до участі у наступних школах!

Джерело: http://chem.teset.sumdu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=164:litnya-shkola-2019-proshchavaj&catid=20&lang=uk&Itemid=280

 
Учасниця гуртка судномоделізму та судномодельного спорту – призерка міжнародних змагань PDF Друк e-mail
Написав Олег Чех   
Неділя, 09 червня 2019, 00:00

З 7 по 9 червня у Лешноволі, пригороді Варшави, пройшов щорічний кубок з судномодельного спорту секції «М» (швидкісні радіокеровані моделі) - "Tenshock 2019". У кубку прийняли участь 50 спортсменів з Польші, України, Німеччини, Італії, Румунії, Росії та Бельгії.

Змагання вдало склалися для наших спортсменів. Українські судномоделісти зайняли 8 призових місць. Серед призерів опинилася й учасниця гуртка судномоделізму та судномодельного спорту факультету ТеСЕТ, студентка факультету ЕлІТ Руденко Євгенія, яка в одній з найбільш популярних категорій моделей - MINI mono - здобула бронзову нагороду. Вона повторила минулорічний результат свого батька та наставника, асистента кафедри ПМ та ТКМ Руденко Павла.

Джерело: http://sport.sumdu.edu.ua/index.php/ua/vydy-sportu/inshi-vydy/773-studentka-sumdu-bronzova-pryzerka-mizhnarodnoho-kubku-z-sudnomodelnoho-sportu

 
На кафедрі прикладної екології пройшов успішний захист докторської дисертації PDF Друк e-mail
Написав Олег Чех   
П'ятниця, 07 червня 2019, 00:00

7 червня відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук доцента кафедри прикладної екології факультету ТеСЕТ Черниш Єлізавети Юріївни зі спеціальності 21.06.01 ­­– екологічна безпека (науковий консультант – доктор технічних наук, професор Пляцук Леонід Дмитрович, завідувач кафедри прикладної екології СумДУ). Захист проходив на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.051.04 при Сумському державному університеті.

Джерело: http://ecolog.sumdu.edu.ua/uk/news/9-here-is-the-news/136-chernysh.html

З повагою, НТСА факультету ТеСЕТ!

 
Досягнуто домовленостей про проходження виробничої практики та працевлаштування студентів факультету на ПАТ "Сумське НВО" PDF Друк e-mail
Середа, 05 червня 2019, 00:00

5 червня 2019 року проведені перемовини заст. декана факультету ТеСЕТ СумДУ з інтеграційних зв'язків з підприємствами Ступіним Б.А. з начальником управління головного технолога ПАТ "Сумське НВО" Доценко О.В.

Розглянуто питання проходження виробничої практики та подальшого працевлаштування студентів спеціальності "Технології машинобудування".

Вже у цьому навчальному році для проходження виробничої практики на ПАТ "Сумське НВО" направлено декілька студентів СумДУ.

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 1 з 65