Профспілкова організація студентів СумДУ – це громадська організація студентів університету, метою якої є представництво, здійснення та захист навчальних, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів. Вступ студентів до профспілки провадиться на добровільних засадах, без будь-якого обмеження через національність, расову приналежність, стать, партійність або релігійні переконання.

Кожна юна людина, розпочинаючи свій самостійний життєвий шлях, потребує підтримки і поради, адже напевно усім нам знайоме відчуття, коли стикаєшся один на один з складною проблемою, і здається, що ніхто і ніщо вже тобі не допоможе. Особливо це стосується студентів, які опинилися далеко від родини, друзів у місті, яке ще не скоро стане рідним. І досить часто саме порада інших і підтримка стає останньою рятувальною соломинкою у вирі бурхливого життя.

Профспілка студентів Сумського державного університету саме і є тією організацією, що створена різносторонньої підтримки студентів. Велика увага звертається сприянню навчальній, науковій та творчій діяльності студентства, адже якщо у вас гарні здібності у чомусь - їх потрібно розвивати. Здійснюється співробітництво зі студентами інших вищих закладів освіти та молодіжними організаціями. Великий акцент робиться на оздоровленні та відпочинку своїх членів, участі у розвитку фізичної культури, спорту, туризму, адже навчання навчанням, але відпочивати потрібно, проте хоч зараз безліч цікавих пропозицій на екскурсійні тури по містах України від різноманітних туристичних агентств, проте можливості студентів не завжди можуть дозволити їм це. І тільки студентська профспілка в змозі зробити культурний і фізичний розвиток доступним для всіх студентів. Піклується вона також про малозабезпечених студентів, студентські сім’ї, не обділяють своєю турботою студенти і чужих діток.

І якщо ваша сім’я залишилася далеко вдома, або ви просто втомилися натикатися на холодну байдужість навколо – справжньою студентською родиною для вас може стати саме профспілкова організація студентів Сумського державного університету, де ви зможете знайти підтримку, щиру пораду і хороших друзів.

 

Для чого існує профком:

 • Профком на всіх рівнях представляє та захищає Ваші права та інтереси.
 • Профком контролює поселення студентів у гуртожитки.
 • Без згоди профкому Вас не можуть виселити із гуртожитку.
 • Профком допомагає отримувати усі види матеріальної допомоги та премій.
 • У профкомі Ви дізнаєтесь про свої права та навчитеся їх відстоювати.
 • Завдяки профкому Ви маєте змогу оздоровлюватися у санаторіях, профілакторіях та інших здравницях України.
 • Профком здійснює соціальний захист студентів пільгових категорій.
 • Профком дбає про соціально-правовий захист студентів контрактної форми навчання.
 • Профком контролює заклади громадського харчування в університеті.
 • Профком проводить спортивні, культурно-масові заходи, конкурси на кращу профгрупу, кращі кімнати в гуртожитках тощо.
 • Без згоди профкому Вас не можуть відрахувати з університету.
 • У профкомі ви можете отримати інформацію стосовно працевлаштування на період канікул.
 • У профкомі Ви можете оформити міжнародний студентський квиток “ISIC”, придбати квитки до кінотеатрів за пільговою ціною, отримати інформацію стосовно участі у програмі “WorkAndTravelUSA”.

Деканат факультету технічних систем і енергоефективних технологій:
Лабораторний корпус "А", кiм. А212;
вул. Харківська 116, м. Суми, 40007, Україна

Телефон: (0542) 33-10-24

Email: [email protected]