В Сумському державному університеті відбулася вже традиційна 3-тя Міжнародна конференція «Конструювання, моделювання, виробництво: обмін інноваціями» (DSMIE-2020) PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Понеділок, 22 червня 2020, 00:00

9-12 червня 2020 року відбулася вже традиційна 3-тя Міжнародна конференція «Конструювання, моделювання, виробництво: обмін інноваціями» (DSMIE-2020).

Організаторами конференції є Сумський державний університет, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" та Міжнародна асоціація технологічного розвитку та інновацій. Партнерами конференції є Технічний університет м. Кошице (Словаччина), Технологічний університет м. Кєльце (Польща), Західночеський університет (Чехія), Познанський технологічний університет (Польща) та Асоціація просування інноваційних технологій «InnovativeFET» (Хорватія).

Оскільки в умовах карантину звичний формат конференції став неможливим, організаційний комітет доклав багато зусиль, щоб забезпечити можливість комунікації та обміну інноваціями шляхом використання сучасних інформаційних технологій.

 

До заходу долучилися більше 300 учасників зі всього світу. Важливо зазначити, що серед них були представники провідних університетів, науково-дослідних установ та промислових компаній із Італії, Німеччини, Швеції, Португалії, США, Англії, Японії та інших країн. Це підтвердило не лише міжнародний статус конференції DSMIE-2020, а й її світове значення для розвитку галузей машинобудування, матеріалознавства, механічної інженерії та хімічних технологій. Незважаючи на онлайн-участь, усім зареєстрованим учасникам напередодні конференції було надіслано портфель учасника з сертифікатами та пам’ятними подарунками від організаторів.

Організатори дуже серйозно поставилися і до технічної складової заходу, що дозволило одночасно усунути кордони між Україною та країнами-учасниками конференції. Важливо зазначити, що більшість учасників міжнародного форуму, науковці і студенти, що долучилися до онлайн-участі на каналі YouTube, а також у Facebook, наголосили, що такий формат заходу має певні переваги, а саме, є можливість повторного перегляду трансляцій доповідей, що стане дієвим інструментом для вдосконалення професійних компетенцій.Упорядкованість пленарних та тематичних секцій додала легкості та зручності для кожного учасника конференції. У рамках конференції виступили 5 запрошених спікерів. Це вчені зі світовим ім’ям у галузі інженерії з європейських університетів, що входять до світових рейтингів. Запрошеними спікерами виступили Ервін Рауч (Вільний університет Бозен-Больцано, Італія), Дагмар Цаганова та Ладіслав Моровіч (Словацький технологічний університет, Словаччина), Матеуш Барщевськи (Познанський технологічний університет, Польща), Арун Нагараджа (Університет Дуйсбург-Ессен, Німеччина), Алекс Енріх Праст (Лінчепінзький університет, Швеція). Вони презентували результати, здобутки, інноваційні розробки і тенденції подальших наукових досліджень, а також пропозиції до співпраці. 25 тематичних доповідей та 67 постерів підтвердили високий науковий рівень конференції. Ознайомитися із постерами можна за посиланням https://dsmie.sumdu.edu.ua/schedule/posters.html.

Повнотекстові статті опубліковано у двох томах у виданні Advances in Design, Simulation and Manufacturing IIІ серії Lecture Notes in Mechanical Engineering всесвітньо відомого видавництва Springer Nature (Швейцарія), яке індексується наукометричною базою даних Scopus. Також подано заявку на індексацію до бази даних Web of Science Core Collection. Ознайомитися із контентом можна за посиланням https://dsmie.sumdu.edu.ua/schedule/proceedings.html.

Родзинкою конференції стало вручення диплому Почесного доктора Сумського державного університету Олафу Чишаку, доктору технічних наук, професору, декану факультету механічної інженерії Познанського технологічного університету за значний внесок у розвиток наукового міжнародного співробітництва між університетами-партнерами.

Дипломом за кращу презентацію відзначено Юлію Тарасевич із AGH University of Science and Technology (Польща), яка представила доповідь «Estimation of Random Flow-Rate Characteristics of The Automatic Balancing Device Influence on Centrifugal Pump Efficiency», а кращим постером визнано результат наукових досліджень колективу вчених із Національної академії національної гвардії України.

Сумський державний університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та Міжнародна асоціація технологічного розвитку та інновацій активно підтримують новітні тенденції та впроваджують провідні світові технології. Саме тому партнерство у проведенні міжнародної конференції DSMIE-2020 створило підґрунтя для проведення такого масштабного та важливого науково-практичного форуму, що об’єднав світову науку та промисловість в інтернет-просторі.

Організатори та учасники третьої Міжнародної конференції «Конструювання, моделювання, виробництво: обмін інноваціями» (DSMIE-2020) впевнені, що змогли створити потужну основу для якісних змін та адаптації сучасної інженерії до викликів світового сьогодення.