8 червня розпочала роботу п’ята Міжнародна конференція «International Conference on Design, Simulation, Manufacturing: The Innovation Exchange» (DSMIE), постійним організатором якої є Сумський державний університет.

Науковців, які займаються дослідженнями у машинобудуванні, механіці та хімічній інженерії, ювілейний форум мав зібрати у Сумах, але через повномасштабну війну в Україні було обрано більш безпечне місце проведення. DSMIE-2022 проходить у Польщі, на базі Познанського технологічного університету, який разом з Міжнародною асоціацією технологічного розвитку та інновацій є співорганізатором заходу. Представники СумДУ працюють на конференції онлайн.

У відеозверненні до учасників декан факультету технічних систем та енергоефективних технологій СумДУ Олександр ГУСАК висловив особливу подяку співорганізаторам за допомогу і підтримку у підготовці та проведенні наукового форуму. Також відзначив партнерів заходу: Технічний університет м. Кошице (Словаччина), Технологічний університет м. Кєльце (Польща), Західночеський університет (Чехія), Товариство робототехніки Боснії та Герцеговини, а також академічну видавничу компанію Springer Nature.

Як зауважив на відкритті конференції її голова, завідувач кафедри «Технологія машинобудування, верстати та інструменти» СумДУ, професор Віталій ІВАНОВ: «Етапи підготовки до цьогорічного заходу були справді шаленими. Ми зіткнулися з непередбачуваними перешкодами, але ми їх вирішили! Покрокове рішення, команда однодумців і мотивація допомогли нам організувати конференцію».

Він подякував усім, хто підтримує Україну в ці непрості часи, зазначивши, що, незважаючи на постійні обстріли з важкого озброєння під час облоги Сум, Сумський державний університет жодного дня не припиняв освітню та наукову діяльність. «Ми віримо в майбутнє.  Упевнені, що Україна як ніколи єдина і ми переможемо!» - підкреслив Віталій ІВАНОВ.

Конференція триватиме три дні. У числі запрошених доповідачів – відомі науковці з провідних університетів Європи.

До відома. DSMIE-2022 – це міжнародний форум фундаментальних і прикладних досліджень та промислових застосувань в інженерії, який об’єднує дослідників у галузях проєктування, моделювання і виробництва. Конференція зосереджена на просуванні та популяризації науки, технологій, техніки, освіти.

https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/12551-za-uchasti-naukovtsiv-sumdu-startuvala-mizhnarodna-konferentsiya-dsmie-2022.html

Деканат факультету технічних систем і енергоефективних технологій:
Лабораторний корпус "А", кiм. А212;
вул. Римського-Корсакова 2, м. Суми, 40007, Україна

Телефон: (0542) 33-10-24

Email: [email protected]