Випускники факультету тепер можуть отримати EngineerING Card від European Federation of National Engineering Associations PDF Друк e-mail
Вівторок, 08 січня 2019, 00:00

В 2018 році кафедрою процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ) факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету (СумДУ) вчинено ряд заходів щодо міжнародного визнання якості підготовки фахівців у відповідності з Європейською Системою Кваліфікації EUR-ACE та критеріїв FEANI INDEX. Так, Спілкою наукових та інженерних об'єднань України, яка є правомочним членом та представником в Україні Європейської федерації національних інженерних асоціацій FEANI (Federation Europeenne d'Associations Nationales d’lngenieurs) з головним офісом FEANI Central Secretariat у Брюсселі, засвідчено, щo спеціальність Сумського державного університету «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів» (Equipment of Chemical Manufactures and Enterprises of Building Materials) включена до Європейської інженерної освітньої бази FEANI European Engineering Education Database (раніше - FEANI INDEX, тобто входження в перелік інженерних програм (спеціальностей), які відповідають стандартам освіти; акредитовані, або офіційно визнані на національному рівні; відповідають європейському рівню і визнані на території ЄС). На підставі цього, після європейського визнання програми кожен її випускник, який має певний стаж інженерної діяльності, може отримати Engineering Card («Паспорт» або «Картка» інженера), власник якого вноситься в загальноєвропейський реєстр FEANI та в подальшому має можливість спрощеного працевлаштування в Європі за рахунок визнання на європейському рівні освітньої програми.

Серед кандидатів, які за результатами сертифікації FEANI першими отримали Engineering Card, представлені випускники кафедри ПОХНВ СумДУ різних років (1997-2009 рр.): кандидат технічних наук, доцент кафедри ПОХНВ СумДУ Артем Артюхов; провідний фахівець групи загально-організаційного забезпечення відділу міжнародних зв’язків СумДУ, кандидат технічних наук Надія Артюхова; кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної екології СумДУ Роман Васькін; начальник цеху ПАТ «Сумихімпром» Олександр Дмитренко; керівник апарату Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький; голова правління АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» Олександр Ковтун; керівник наукового центру прикладних екологічних досліджень СумДУ, кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної екології СумДУ Дмитро Лазненко; доктор технічних наук, головний науковий співробітник, доцент кафедри ПОХНВ СумДУ Олександр Ляпощенко; начальник відділу управління проектами АТ «НДІтурбокомпресор ім. В.Б.Шнеппа» Ігор Ніколаєнко та генеральний директор ПАТ «Укрхімпроект» Олег Хухрянський.

Нагадаємо, що FEANI (Федерація європейських інженерних асоціацій, European Federation of National Engineering Associations) була створена в 1951 році, і сьогодні є однією з найбільш авторитетних професійних асоціацій в Європі, засновником Всесвітньої Федерації Інженерних Організацій (WFEO). FEANI офіційно визнана Європейською комісією експертом по інженерній освіті в Європі, має консультативний статус в UNESCO, в Організації по промисловому розвитку при ООН і в Раді Європи. Штаб-квартира організації розташована у Брюсселі. Сьогодні FEANI об’єднує приблизно 350 інженерних і наукових асоціацій 32 європейських країн і майже 4 мільйони професійних інженерів.

Таким чином, після одержання європейського визнання програми кожен її випускник, який має певний стаж інженерної діяльності, може отримати паспорт інженера, що підтверджує якість його підготовки, визнання документів про вищу освіту та надає можливість працювати в країнах ЄС.
Слід зазначити, що на сьогодні до угоди про взаємне визнання сертифікатів інженерної освіти вже долучилися 13 європейських держав.