Науковець із Румунії прочитав курс лекцій для студентів та аспірантів факультету PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
П'ятниця, 12 жовтня 2018, 00:00

У період 08-12 жовтня 2018 р. факультет технічних систем та енергоефективних технологій у рамках програми Erasmus+ відвідав доктор філософії, декан факультету Технічного університету м. Клуж-Напока Грігоре Маріан Поп.

Він прочитав курс лекцій “Tolerances and Dimensional Control” для студентів бакалаврів. Також за його участю відбулась презентація програм академічної мобільності для студентів, аспірантів та молодих науковців факультету. Він розповів про можливості навчання та стажування у Технічному університеті м. Клуж-Напока, розповів про спеціальності факультету та провів віртуальну екскурсію Трансільванією – історичною областю на півночі Румунії. Гість факультету поспілкувався з широкою аудиторією, відповів на запитання та запросив Сумський державний університет до дружньої співпраці.

Грігоре Маріан Поп відвідав наукові лабораторії факультету, поспілкувався з науковцями факультету щодо можливого наукового співробітництва та підготовки спільних грантових заявок.

Заступник декана факультету ТеСЕТ із міжнародного співробітництва Віталій Іванов зазначив, що на даний час у Румунії вже навчаються два студенти-магістри факультету ТеСЕТ Руслан Залога та Антон Вербовий. Наразі готуються документи щодо подвійного керівництва вищезазначеними студентами викладачами із СумДУ та Технічного університету м. Клуж-Напока. Хочу зазначити, що позитивний досвід у цьому напрямку ми вже маємо, зокрема у 2017-2018 н.р. аналогічний підхід будо реалізовано з Технічним університетом м. Кошице зі Словацької республіки.