У СумДУ відбулася Конференція «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017» PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Вівторок, 05 вересня 2017, 00:00

5-8 вересня в Сумському державному університеті відбулася 15-та міжнародна науково-технічна конференція «Герметичність, вібронадійність і екологічна безпека насосного і компресорного обладнання» - «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017» та 17-й спеціалізований семінар “Проблеми безпечної експлуатації компресорного і насосного обладнання в хімічній промисловості” - «ЕККОН-17».

Співорганізаторами Конференції стали: Технологічний університет м. Кельце, Технологічний університет м. Глівице, Сумський національний аграрний університет, ПАТ «Сумське НВО», ПАТ «ВНДІАЕН», Міжнародний інститут компресорного і енергетичного машинобудування «МІКЕМ». Захід відбувся також у співпраці з ТОВ «КК «Група ГМС», АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» і ТОВ «ТРІЗ».

Відкрив Конференцію співголова Оргкомітету конференції «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017», заслужений діяч науки і техніки України, д.т.н., проф. Володимир Марцинковський, який привітав усіх учасників з початком роботи і відзначив значущість Конференції, а також важливість її проведення у місті Суми, який є визнаним центром насособудування. Також із вітальним словом виступили представники співорганізаторів Конференції: проректор з наукової роботи СумДУ, д.ф.-м.н., проф. Анатолій Чорноус, заступник генерального директора ТОВ «КК «Група ГМС» к.е.н. Володимир Ямбуренко і президент Асоціації виробників насосів к.т.н., доц. Ігор Твердохліб. На засіданнях секцій Конференції був присутній сенатор Республіки Польща, докт.-інж. Гжегош Печкис.

У роботі Конференції взяли участь близько 130 чоловік з України, Білорусі, Польщі та Росії. Конференція зібрала фахівців в галузі насосо- і компресоробудування, представників наукових шкіл, фірм виробників та підприємств-споживачів насосного і компресорного устаткування, представники університетів і науково-дослідних інститутів, виробники насосного та компресорного обладнання, а також представники ракетокосмічної галузі України.

Матеріали Конференції «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017» і Семінару «ЕККОН-17» видані окремими збірником праць і монографією, в яких міститься 60 доповідей. Англійською мовою в електронному журналі видавництва IOP Conference Series: «Materials Science and Engineering», статті якого включені в реферативні бази даних Scopus і Web of Science, видано 58 статей, обсяг яких становить 472 сторінки. На засіданнях секцій було заслухано 47 доповідей. Праці конференції дають можливість фахівцям ознайомитися з сучасним станом насосо- і компресоробудування, з проблемами герметичності, вібронадійності та безпечної експлуатації цих надзвичайно важливих для всіх галузей промисловості роторних машин.