Науковець факультету виграв нагороду ім. І.Виговського PDF Друк e-mail
Написав Александр Ляпощенко   
Понеділок, 22 травня 2017, 00:00

22 травня 2017 р. у Варшавському університеті (Studium Europy Wschodniej) відбулась церемонія вручення нагороди імені Івана Виговського науковцю факультету ТеСЕТ СумДУ Юлії Тарасевич.

Ця нагорода діє під патронатом Президента Польщі і має на меті визнання заслуг громадян України у розвитку науки, культури та суспільного життя, побудові демократичної держави, спрямованої до Європи.

Номінанти цієї нагороди визначаються рішенням її Капітули, яка складається з делегатів 25 провідних університетів та вищих шкіл Польщі.

Головним лауреатом нагороди став Ігор Скрібняк (Інститут ім. Б. Грінченка, Київ). За умовами нагороди 10 українських науковців із різних галузей отримали проходження 4 місячного наукового стажування в Польщі. Урочисте засідання вели Ян Маліцький (шеф-секретар) і проректор Варшавського університету професор Мацєй Душчик. Президент Анджей Дуда перебував із візитом у Сінгапурі. Тому, від його імені привітання нагородженим прочитала уповноважена Президентом пані Уршила Дорошевська. У своєму листі лауреатів нагороди привітав також Маршалек (спікер) Сейму (парламенту) Республіки Польща. У привітаннях відзначено особисті заслуги лауреатів і роль їх навчальних закладів у розвитку польсько-української наукової співпраці.

Кожен із лауреатів отримав можливість короткого виступу щодо своєї попередньої діяльності та планів реалізації стажування.