Факультет технічних систем і енергоефективних технологій Сумського державного університету провів 5-ту Міжнародну конференцію «Конструювання, моделювання, виробництво: обмін інноваціями» (5th International Conference on Design, Simulation, Manufacturing: The Innovation Exchange).

Організаторами конференції є Сумський державний університет, Познанський технологічний університет і Міжнародна асоціація технологічного розвитку та інновацій. Конференція відбулась у змішаному форматі – учасники могли приєднатися офлайн до конференції як у Познанському технологічному університеті, так і в Сумському державному університеті, а також онлайн - у чотирьох віртуальних залах.

За програмою, заслухано 6 пленарних доповідей від запрошених спікерів.  Серед них - вчені зі світовим ім’ям і високими наукометричними показниками, зокрема, двоє науковців входять у ТОП-2% найбільш цитованих вчених світу (Стенфордський список), а також представники промисловості, що обіймають високі посади у всесвітньо відомих компаніях.

Запрошені спікери: проф. Джордж-Крістофер ВОЗНЯКОС (Національний технічний університет м. Афіни, Греція), проф. Шимон ВОЙЦЕХОВСЬКИ (Познанський технологічний університет, Польща), проф. Даріуш МАЗУРКЕВИЧ (Люблінський технологічний університет, Польща), проф. Сахін ЙІДРІРІМ (Університет Ерджієс, Туреччина), д-р Володимир ДОЛГІХ (компанія Seco Tools AB, Швеція), Кристіан КОГУТ і Пшемислав ПАСІХ (компанія InterMarium, Польща).

Загалом, у Конференції взяли участь більше 400 осіб із 16 країн світу (Німеччина, Італія, Греція, Португалія, Туреччина, Словаччина, Чехія тощо), які є представниками академічних, науково-дослідних установ і організацій та всесвітньо відомих промислових підприємств (у т.ч. WAGO, Німеччина: Fraunhofer Italia Research, Італія; InsideLimits, Португалія; SecoTools AB, Швеція; InterMarium, Польща).

Матеріали конференції опубліковані у двох томах видання «Lecture Notes in Mechanical Engineering» видавництва Springer Nature, за загальною редакцією професора Віталія ІВАНОВА, та проіндексовані наукометричною БД Scopus. Очікується індексація базою даних Web of Science Core Collection.

«Цьогорічна конференція – ювілейна, її проведення є важливим інструментом щодо посилення наукового іміджу СумДУ в міжнародному академічному середовищі», - підкреслив голова конференції DSMIE-2022, професор Віталій ІВАНОВ.

Опубліковані статті наразі у відкритому доступі на вебсайті конференції: https://dsmie.sumdu.edu.ua/schedule/proceedings.html.