На факультеті обговорювались можливості співпраці з провідними ЗВО та інозменими промисловими компаніями PDF Печать E-mail
Автор: Александр Ляпощенко
30.01.2019 00:00

29-30 січня 2019 року на факультеті технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету зустрічали делегації з представників іноземних компаній «MEILLER Slany s.r.o.» та «Air Supply Solutions s.r.o.» (м. Слані, Чехія), а також Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ, м.Івано-Франківськ, Україна).

Обговорювались такі основні питання як перспективи подальшої співпраці між СумДУ, ІФНТУНГ і чеськими компаніями у формі проведення майстер-класів, стажування, працевлаштування студентів, випускників, науково-педагогічних співробітників.

Програма зустрічі передбачала ознайомлення з особливостями навчального процесу підготовки фахівців (e-learning та blended learning) та матеріально-технічною базою таких випускових кафедр факультету ТеСЕТ СумДУ: прикладної гідроаеромеханіки (ПГМ), прикладного матеріалознавства і технологій конструкційних матеріалів (ПМіТКМ), процесів та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв (ПОХНВ).

Зустрічали делегації перший проректор СумДУ Василь Карпуша, проректор з науково-педагогiчної роботи, міжнародної діяльності та технічного забезпечення Володимир Любчак, декан факультету ТеСЕТ Олександр Гусак та його заступники з міжнародних відносин Віталій Іванов, з наукової роботи Іван Павленко, з інформаційних технологій Олександр Ляпощенко, завідувач кафедри ПМіТКМ Костянтин Дядюра та завідувач кафедри ПОХНВ Всеволод Склабінський. ІФНТУНГ на зустрічі представляв директор інституту інженерної механіки Любомир Романишин. Чеську делегацію представляли від компанії «MEILLER Slany s.r.o.» - генеральний директор Міхал Волежнік, директор з персоналу Людмила Фаткова, фахівець відділу по роботі з персоналом Яна Черніцька; від компанії «Air Supply Solutions s.r.o.» головний виконавчий директор Кирил Касаєв, керуючий директор Олексій Дашутін, начальник школи зварювання Зденек Полівка.Сторони дійшли згоди до укладання відповідних угод про співробітництво, обговорили наміри щодо реалізації програм виробничої практики та подвійних дипломів.

Нагадаємо, що 18 грудня 2018 року відбулося підписання договору між СумДУ і компанією «Air Supply Solutions s.r.o.» щодо поставки зварювального обладнання загальною сумою 15 тис. євро, створення лабораторії зварювального обладнання та підготовки на базі СумДУ висококваліфікованих зварювальників, а 30 січня 2019 року начальник школи зварювання Зденек Полівка вже провів перші іспити для зварювальників на новому обладнанні в СумДУ.