Наукові здобутки студентів кафедри технічної теплофізики у 2017/2018 навчальному році PDF Печать E-mail
Автор: Александр Ляпощенко
27.06.2018 00:00

Протягом 2017-2018 навчального року студенти кафедри технічної теплофізики прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, Всеукраїнській студентській олімпіаді та у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт, на яких досягли значних успіхів.
За результатами конкурсу з галузі знань «Енергетика», який відбувся у ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» (м. Маріуполь), дві роботи, які були представлені від кафедри ТТФ зайняли призові місця:
І місце - Родимченко Тетяна, робота "Вплив параметрів на вході в ротор струминно-реактивної турбіни на її ефективність" (керівник - к.т.н., доц. Ванєєв Сергій Михайлович);
ІІ місце - Майдан Анна, робота "Математична модель збірної кільцевої камери у відцентровому компресорі" (керівник - к.т.н., проф. Бондаренко Герман Андрійович).
Також участь у підсумковій науково-практичній конференції цього конкурсу приймав Бодаква Анатолій.
Від постійного спонсора конкурсу компанії REHAU Тетяна Родимченко отримала ще грамоту і подарунок.
Наступним успіхом наших студентів був ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2017/2018 н. р. з галузі знань «Механічна інженерія», секція «Компресорні, холодильні машини, установки, станції та пневмоагрегати», який проходив 17-19 квітня 2018 р. на кафедрі технічної теплофізики СумДУ.
Свої доповіді представили студенти з чотирьох закладів вищої освіти України, а саме з Одеської національної академії харчових технологій (м. Одеса), Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова (м. Миколаїв), Херсонської філії Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова (м. Херсон) та Сумського державного університету (м. Суми).
Студенти кафедри ТТФ виступили з доповідями, які були зроблені на конкурсі, відрізнялися науковою і практичною новизною та цінністю, були зроблені на високому рівні. ІІ місце посів Савченко Сергій з науковою роботою на тему «Установка для одержання зрідженого природного газу з початковим тиском 0,3 МПа» (науковий керівник - к.т.н., проф. Калінкевич Микола Васильович).
Продовжили примножувати перемоги на науковій ниві  студенти, які взяли участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу стедентських наукових робіт зі спеціальності «Енергетичне машинобудування», який відбувся у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» (м. Харків).
На цьому конкурсі перемоги здобули Ященко Артем (ІІ місце) з науковою роботою «Моделювання робочого процесу у триступеневій секії відцентрового компресора високого тиску для сайклінг-процесу» (науковий керівник - к.т.н., проф. Бондаренко Герман Андрійович) та Кузьменко Микола (ІІІ місце) з науковою роботою «Комбінований конденсатор повітряного охолодження парокомпресійної холодильної машини» (науковий керівник - к.т.н., проф. Арсеньєв Вячеслав Михайлович).
Не менш успішно виступили студенти кафедри ТТФ і на Всеукраїнській студентській олімпіаді за спеціальністю «Холодильні машини і установки», що проходила 24-26 квітня 2018 року в Одеській національній академії харчових технологій (м. Одеса), де Олександр Спориш, магістрант 1-го року навчання посів ІІІ місце. Підготовку студентів проводив к.т.н., доц. Левченко Дмитро Олексійович.
Також перемогою завершився виступ Андрія Ємельяненко, магістранта 1-го року навчання, який за підсумками Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт «Black Sea Science – 2018», з роботою на тему «Дослідження впливу схеми парокомпресійної холодильної машини на енергетичну ефективність отримання одиниці холоду» зайняв почесне ІІІ місце у секції «Холодильні машини і установки». Керівником роботи виступив старший викладач кафедри технічної теплофізики Козін Віктор Миколайович.

Вітаємо переможців та їх наукових керівників з численними перемогами та бажаємо подальших наукових звершень та нових досягнень!

Обновлено 05.07.2018 17:39