Зимова школа юного хіміка PDF Печать E-mail
Автор: Александр Ляпощенко
05.01.2019 00:00

2-5 січня 2019 року в науково-навчальному центрі «All’хімія» кафедри загальної хімії факультету ТеСЕТ СумДУ проходила перша Зимова школа юного хіміка. До участі були запрошені всі, хто любить хімію: учні, гімназисти, ліцеїсти і курсанти, таким чином було сформовано чотири вікові групи юних хіміків, для яких були підготовлені та проведені заняття, які дозволяли дітям: пізнавати навколишній світ, розвивати логічне та абстрактне мислення, проводити лабораторні експерименти, зокрема, фараонові змії, вулкан,  джин,  густина рідин «хімічна веселка», невидимі чорнила з лимонного соку, зубна паста для слона (для молодшої групи); гальванічний елемент, електролітична дисоціація, корозія, колекція металів, різнокольорові вогні (для старшої групи); отримати навички у використанні побутової хімії (приготування розчинів, поводження з хімічними речовинами) і просто цікаво, весело та з користю провести своє дозвілля.
Реєстрація тривала лише два тижні як через Google Forms, так і за телефоном, і  показала високий рівень зацікавленості у такому виді дозвілля,  як зимова школа юного хіміка школярами міста Сум. Реєстрацію довелось припинити, бо кількість охочих перевершила реальну кількість можливих місць. Для запису до школи необхідно було вказати, яка область знань цікавить сучасних школярів: прикладна чи теоретична? Виявилося, що працювати руками і самостійно мрія чи не кожного юного хіміка.
До викладання у школі були залучені викладачі кафедри загальної хімії, а саме: Людмила Пономарьова, Світлана Большаніна, Юлія Ліцман, Ганна Яновська, Інесса Воробйова, Тетяна Диченко, Роман Пшеничний. Після закінчення занять наставники відмічали, що дитяча аудиторія є дуже вдячною та надихає на подальші творчі успіхи.