Факультет технічних систем та енергоефективних технологій запрошує всіх бажаючих на навчання та до наукової співпраці

STEAM-підхід - один із проривних інструментів трансформації сучасної вищої освіти

Вперше ідея та абревіатура STEM були запропоновані у 2001 році вченими Національного наукового фонду США як орієнтир для оновлення системи підготовки сучасних інженерів та дослідників у вищих навчальних закладах.

Абревіатура STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) розшифровується як Наука, Технології, Інженерія, Математика та позначає практико-орієнтований підхід до побудови змісту освіти та організації навчального процесу.

Ідея була підтримана урядом, громадськими організаціями та багатьма корпораціями США, у тому числі такими технологічними лідерами як Intel та Xerox. У результаті принципи STEM почали активно застосовувати формування освітніх програм багатьох американських університетів.

Згодом STEM-підхід був підхоплений багатьма країнами світу такими як Франція, Великобританія, Австралія, Ізраїль, Китай, Канада, Туреччина, Україна тощо.

В основі STEM-підходу лежать чотири принципи:

1. Проєктна форма організації освітнього процесу, під час якого здобувачі освіти об'єднуються у групи для спільного вирішення навчальних завдань.
  2. Практичний характер навчальних завдань, результат вирішення яких може бути використаний для потреб сім'ї, класу, школи, вищого навчального закладу, підприємства, міста тощо.
  3. Міжпредметний характер навчання: навчальні завдання конструюються в такий спосіб, що їх вирішення необхідне використання знань відразу кількох навчальних дисциплін.
  4. Охоплення дисциплін, які є ключовими для підготовки інженера або спеціаліста з прикладних наукових досліджень: предмети природничого циклу (фізика, хімія, біологія), сучасні технології та інженерні дисципліни.

Абревіатура STEAM (science – наука, technology – технологія, engineering – інжиніринг, arts and math – мистецтво та математика) має на увазі як отримання знань з даних наук, так і здатність застосовувати їх на практиці. Завдяки STEM-підходу діти можуть розвиватися відразу в кількох предметних галузях – інформатиці, фізиці, технології, інженерії та математиці, розуміючи, що у теорії є і прикладний характер.

STEAM-підхід зберігає орієнтир на проєктну діяльність, практичну спрямованість та міжпредметність, але змінює розміщення ключових дисциплін. На рівні формування навчальної програми у вищому навчальному закладі STEAM передбачає включення до неї не тільки інженерних та природничо-наукових STEM-предметів, а й гуманітарних та творчих дисциплін: література, дизайн, архітектура, музика, образотворче мистецтво.

При цьому STEM-предмети та технології дають рішення для прикладних завдань, а гуманітарні Arts-дисципліни розвивають уміння знаходити вихід у стані невизначеності, неоднозначності та двозначності. Так здобувачі освіти вчаться гармонійно поєднувати у роботі наукову точність та творчу свободу.

Ідеологи STEAM-підходу надихаються прикладами великих учених, які поєднували наукові заняття з творчістю, і завдяки розвиненому нелінійному мисленню та уяві змогли дати світові революційні відкриття: літератор Галілей, художник Леонардо Да Вінчі, музикант Ейнштейн, філософ Гейзенберг.

На методичному рівні STEAM-підхід передбачає, що, окрім вирішення інженерних завдань, у проєктній діяльності здобувачі освіти:

• набувають навичок роботи в команді;
  • навчаються конструктивно критикувати та відстоювати свою думку;
  • освоюють soft skills;
  • вчаться генерувати ідеї в умовах невизначеності;
  • застосовують принципи дизайну та маркетингу для створення та просування продукту;
  • усвідомлюють творчий потенціал застосування технологій у різноманітних сферах діяльності.

У СумДУ допомагають вступникам зареєструватися для участі в НМТ

14 березня 2024
З 14 березня розпочалася реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ). Вона триматиме до 11 квітня включно. Кожен потенційний учасник тестування може звернутися за допомогою щодо проходження процедури реєстрації до Сумського державного університету.

4 березня Всесвітній день інженерії або Всесвітній день інженерії в інтересах сталого розвитку

04 березня 2024
Сьогодні, 4 березня, Всесвітній День інженерії для сталого розвитку. Відзначається свято за резолюцією Генасамблеї ООН з 2020 року в день створення Всесвітньої федерації інженерних організацій.

СумДУ запросив старшокласників до інженерної школи

26 лютого 2024
26 лютого у Сумському державному університеті відбулася «Інженерна школа 2024 «Прокачай в собі інженера», яку спільно організували департамент доуніверситетської освіти та профорієнтаційної роботи і факультет технічних систем та енергоефективних технологій.

Лекція "Автоматизовані засоби балансування роторів" на провідному підприємстві Сумщини.

20 лютого 2024
20 лютого 2024 р. в рамках професійно-практичної підготовки здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальностями «131 Прикладна механіка» (ОПП «Технології машинобудування», ОПП «Комп’ютерний інжиніринг в механіці»)

Почни будувати своє майбутнє разом з факультетом ТеСЕТ

Факультет ТеСЕТ запрошує всіх бажаючих на навчання.

Ми пропонуємо навчання за наступними напрямками підготовки:

• 101 Екологія
  • 102 Хімія