Новини
У СумДУ відбулася Конференція «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017» PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Tuesday, 05 September 2017 00:00

5-8 вересня в Сумському державному університеті відбулася 15-та міжнародна науково-технічна конференція «Герметичність, вібронадійність і екологічна безпека насосного і компресорного обладнання» - «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017» та 17-й спеціалізований семінар “Проблеми безпечної експлуатації компресорного і насосного обладнання в хімічній промисловості” - «ЕККОН-17».

Співорганізаторами Конференції стали: Технологічний університет м. Кельце, Технологічний університет м. Глівице, Сумський національний аграрний університет, ПАТ «Сумське НВО», ПАТ «ВНДІАЕН», Міжнародний інститут компресорного і енергетичного машинобудування «МІКЕМ». Захід відбувся також у співпраці з ТОВ «КК «Група ГМС», АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» і ТОВ «ТРІЗ».

Відкрив Конференцію співголова Оргкомітету конференції «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017», заслужений діяч науки і техніки України, д.т.н., проф. Володимир Марцинковський, який привітав усіх учасників з початком роботи і відзначив значущість Конференції, а також важливість її проведення у місті Суми, який є визнаним центром насособудування. Також із вітальним словом виступили представники співорганізаторів Конференції: проректор з наукової роботи СумДУ, д.ф.-м.н., проф. Анатолій Чорноус, заступник генерального директора ТОВ «КК «Група ГМС» к.е.н. Володимир Ямбуренко і президент Асоціації виробників насосів к.т.н., доц. Ігор Твердохліб. На засіданнях секцій Конференції був присутній сенатор Республіки Польща, докт.-інж. Гжегош Печкис.

У роботі Конференції взяли участь близько 130 чоловік з України, Білорусі, Польщі та Росії. Конференція зібрала фахівців в галузі насосо- і компресоробудування, представників наукових шкіл, фірм виробників та підприємств-споживачів насосного і компресорного устаткування, представники університетів і науково-дослідних інститутів, виробники насосного та компресорного обладнання, а також представники ракетокосмічної галузі України.

Матеріали Конференції «ГЕРВІКОН+НАСОСИ-2017» і Семінару «ЕККОН-17» видані окремими збірником праць і монографією, в яких міститься 60 доповідей. Англійською мовою в електронному журналі видавництва IOP Conference Series: «Materials Science and Engineering», статті якого включені в реферативні бази даних Scopus і Web of Science, видано 58 статей, обсяг яких становить 472 сторінки. На засіданнях секцій було заслухано 47 доповідей. Праці конференції дають можливість фахівцям ознайомитися з сучасним станом насосо- і компресоробудування, з проблемами герметичності, вібронадійності та безпечної експлуатації цих надзвичайно важливих для всіх галузей промисловості роторних машин.

 
Науковці факультету ТеСЕТ - переможці конкурсу з використання власних мобільних пристроїв у навчальному процесі PDF Print E-mail

Вже втретє у Сумському державному університеті проведено конкурс, котрий збирає викладачів-новаторів, які на практиці застосовують нові технології у навчальному процесі.

Особливістю проведення конкурсу у 2017 році стало визначення переможців у двох номінаціях:

  • Ефективне використання існуючих програмних продуктів;
  • Створення та використання власних розробок  програмного забезпечення.

Перемогу у 2-й номінації з розробкою "Мобільний додаток "Augmented Reality in Engineering Graphics" для викладання дисциплін "Нарисна геометрія та інженерна графіка" та "Комп’ютерна графіка в машинобудуванні" одержали науковці факультету ТеСЕТ Павленко Іван Володимирович (кафедра ЗМіДМ) та Іванов Віталій Олександрович (кафедра ТМВІ) у співавторстві зі співробітником ОМЦТЕН Самохваловим Д. О.

Дізнатись більше...

 
Компанія AMC Bridge анонсувала курс QA у Сумському державному університеті PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Tuesday, 08 August 2017 00:00

У рамках партнерства зі Сумським державним університетом компанія AMC Bridge запустила курс тестування ПО для випускників 4-го курсу інженерних спеціальностей.

Заняття проходитимуть на базі Центру Інженерного Програмування AMC Bridge, який функціонує в університеті з жовтня 2016 року.У рамках партнерства зі Сумським державним університетом компанія AMC Bridge запустила курс тестування ПО для випускників 4-го курсу інженерних спеціальностей. Заняття проходитимуть на базі Центру Інженерного Програмування AMC Bridge, який функціонує в університеті з жовтня 2016 року.Презентація курсу відбулась у день урочистої церемонії вручення дипломів бакалавра. Її провели декан факультету технічних систем та енергоефективних технологій СумДУ Олександр Гусак і директор QA департаменту AMC Bridge Сергій Калашников. Сергій - один з авторів даного курсу - привітав випускників, представив програму навчання і розповів про специфіку тестування інженерного ПО. Презентація викликала великий інтерес аудиторії - більше 200 бакалаврів взяли участь в заході, і багато з них вже подали заявки на навчання.

QA course Sumy

Про AMC Bridge 

AMC Bridge вже більше 15 років надає послуги з розробки програмного забезпечення для систем автоматизованного проектування, конструювання та виробництва, співпрацюючи з такими відомими компаніями як Microsoft, Siemens й Autodesk. Головний офіс компанії знаходиться у США, в Україні функціонують центри розробки у Дніпрі, Хмельницькому та Сумах.

http://amcbridge.com.ua/ua/news/437-qa-course-sumy-ua

 
Студентка факультету проходить практику у компанії «Шкода Транспортейшен» PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Friday, 21 July 2017 00:00

Між Сумським державним університетом та компанією «Шкода Транспортейшен» ще восени минулого року підписано Договір про співпрацю та організацію програм академічної мобільності, який свідчить про встановлення співпраці між сторонами для реалізації програм академічної мобільності у сфері навчання, зокрема, виробничої практики, студентів Сумського державного університету в компанії «Шкода Транспортейшен» із можливістю залучення до цього проекту профільних вищих навчальних закладів Чеської Республіки.

Нещодавно за результатами відбору дві студентки СумДУ отримали фінансування на стажування й проходять практику у цій видатній компанії зі світовим іменем.

Студентки поділилися своїми враженнями від проходження стажування:

Наталія Богатенко (факультет технічних систем та енергоефективних технологій):

- Я дуже вдячна Сумському державному університету і компанії Škoda за надану можливість проходити практику на підприємстві такого рівня. Це для мене величезний досвід і можливість почати свою трудову діяльність на підприємстві зі світовим іменем і великою історією.

Стажування організовано таким чином, що нам спочатку було надано час на адаптацію – ми ознайомилися з містом, з підприємством та його колективом. Нам було надано комфортні робочі місця, наукову літературу. Найбільше мене вразили цехи і організація роботи. За весь час я не бачила жодного співробітника, який би ходив з незадоволеним виразом обличчя - всі люди дуже привітні і раді допомогти. До того ж, нам дуже пощастило, що у відділі кадрів працює персоналіст Анна Шпалкова, яка говорить на російській і завжди відповідала на всі наші запитання, підтримувала і допомагала. Зрештою, як і увесь колектив.

 
Співробітник кафедри загальної механіки та динаміки машин проходить наукове стажування у Словаччині PDF Print E-mail

Доцент кафедри загальної механіки та динаміки машин Іван Павленко проходить тримісячне наукове стажування на факультеті виробничих технологій Технічного університету м. Кошице (м. Прешов, Словаччина) з 1 квітня по 30 червня 2017 р. у рамках Національної стипендіальної програми Словацької республіки.

Тема наукового стажування "Interdisciplinary research in the field of dynamic and strength of mechanical systems" спрямована на розв'язання прикладних задач динаміки та міцності механічних систем та ідентифікації параметрів відповідних математичних моделей.

Під час стажування налагоджується співпраця з декількома інститутами, кафедрами та лабораторіями факультету виробничих технологій Технічного університету м. Кошице: Інститут технології машинобудування і технологічних процесів (кафедра технічного дизайну систем з відповідною лабораторією; кафедра технологічних процесів), Інститут управління виробництвом (кафедра інженерно-технічних систем), Інститут передових технологій (кафедра CAM-технологій з відповідною лабораторією), лабораторія робототехніки.

На даний час за результатами стажування подані заявки на участь у Міжнародних наукових конференціях Словаччини, Польщі, України. У співавторстві зі словацькими колегами подано 5 статей до видавництв, що індексуються наукометричними БД Scopus і Web of Science, підготовлено до друку підручник англійською мовою.

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 1 of 55