Новини
На факультеті відбулася науково-технічна учнівська конференція PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Wednesday, 17 April 2019 00:00

17 квітня в Сумському державному університеті відбулася 39-а науково-технічна учнівська конференція Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (ЦНТТУМ) Сумського державного університету. Вихованці Центру –  учні 9-11 класів загальноосвітніх закладів міста Суми (школи № 6, 12), Лебедин (школи №5, 7), Білопілля (школи № 2, 3, 5) представили на конференції 14 доповідей на різну тематику з предметів: теоретична механіка, опір матеріалів, кінематика, електротехніка тощо. Організатором конференції традиційно виступив директор Сумського ЦНТТУМ, професор Віталій Смірнов.

За 20 років існування Центру більше 200 вихованців вступили до СумДУ на факультет технічних систем та енергоефективних технологій, більше 20 вступили в аспірантуру, захистили кандидатські дисертації 7 науковців. Перший проректор СумДУ Василь Карпуша у своєму вітальному слові наголосив на безумовній необхідності залучення юних інженерів до науково-технічної творчості та подякував викладачам Центру за їх внесок в освіту майбутніх фахівців.

Оцінювали виступи юних науковців декан факультету технічних систем та енергоефективних технологій Олександр Гусак; завідувач секції «Опору матеріалів» кафедри ЗМіДМ Іван Карінцев; завідувач кафедри «Прикладної гідроаеромеханіки» Ігор Ковальов; завідувач кафедри «Процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв» Всеволод Склабінський; завідувач кафедри «Технологія машинобудування, верстати та інструменти» Вільям Залога; т.в.о. завідувача кафедри «Загальної механіки і динаміки машин» Євген Савченко та професор кафедри ЗМіДМ Віталій Симоновський.

 
Переможці Всеукраїнської студентської олімпіади “Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика” PDF Print E-mail
Written by Олег Чех   
Friday, 12 April 2019 00:00

З 9 по 12 квітня 2019 року у Сумському державному університеті пройшов ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Гідравлічні машини, гідроприводи та гідропневмоавтоматика”. За нагороди змагались представники з шести університетів України.

Переможцем олімпіади став студент першого курсу факультету ТеСЕТ Сумського державного університету Владислав Андрусяк. Призерами також стали Олексій Ярошенко – студент Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” та Анастасія Сельська – студентка Таврійського державного агротехнологічного університету.

З повагою, НТСА факультету ТеСЕТ!

 
Переможці II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія» PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Thursday, 04 April 2019 00:00

02-04 квітня 2019 року, другий рік поспіль на базі факультету технічних систем і енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету (СумДУ) проводився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія».

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія» проводиться з метою підтримки обдарованої студентської молоді, створення умов для творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи, творчого піднесення студентів технічних ЗВО України.

Головою конкурсної комісії призначено проректора з наукової роботи, д-ра фіз.-мат. наук, проф. Анатолія Чорноуса, заступником голови комісії виступив декан факультету ТеСЕТ, канд. техн. наук, доц. Олександр Гусак.

Зважаючи на широкий спектр тематик інженерної галузі, робота конкурсу була організована за п’яти тематичними секціями:

  • прикладне матеріалознавство та технологія конструкційних матеріалів (голова секції д-р техн. наук, проф., завідувач кафедри ПМ та ТКМ Дядюра К. О.);
  • кoмп’ютерний інжиніринг у механіці (динаміка та міцність машин) (голова секції д-р техн. наук, проф., проф. кафедри ЗМ і ДМ Симоновський В. І.);
  • сучасні технології промислового виробництва (голова секції д-р техн. наук, проф., завідувач кафедри ТМВІ Залога В. О.);
  • гідравлічні машини, гідроприводи та гідро пневмоавтоматика (канд. техн. наук, проф., завідувач кафедри ПГМ Ковальов І. О.);
  • компресорні, холодильні машини, установки, станції та пневмоагрегати (голова секції канд. техн. наук, доц., завідувач кафедри ТТФ Ванєєв С. М.).

Конкурс проводився у два етапи: перший етап (заочна форма) і другий етап (очна форма, у вигляді конференції). Була сформована компетентна галузева конкурсна комісія, до складу якої увійшли 27 провідних спеціалістів-представників від ЗВО та виробництва з кожного наукового напряму конкурсу. Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування 135 студентських наукових робіт, що надійшли з 35 ЗВО. Згодом, на підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників на підсумковій науково-практичній конференції, яка проходила 02-04 квітня 2019 р., галузева конкурсна комісія визнала переможцями та нагородила 43 студента з 24 ЗВО. Серед переможців також були й представники факультету ТеСЕТ СумДУ.

  • Так, дипломом I ступеня нагороджені студенти спеціальності: «Прикладне матеріалознавство» Голофост Максим і Саранчук Андрій (керівник старший викладач кафедри ПМ та ТКМ Руденко Л. Ф.) та Бруква Тамара і Куліков Олександр студенти спеціальності: «Прикладна механіка» (керівник асистент кафедри ПГМ Ратушний О. В.)
  • Дипломом II ступеня відзначено студентів Немикіна Дмитра (керівник старший викладач кафедри ЗМіДМ Дейнека А. В.) і Хабленко Юрія (керівник доцент кафедри ТМВІ Коротун М. М.)
  • Диплом III ступеня отримав студент спеціальності «Прикладне матеріалознавство» Рева Богдан (керівник канд. техн. наук, доцент кафедри ПМ та ТКМ Дегула А. І.), а також Рудиченко Руслан студент спеціальності «Енергетичне машинобудування» (науковий керівник – професор кафедри ТТФ Калінкевич М. В.).

Учасникам конференції було проведено екскурсії Сумським державним університетом, компанією «Гуалапак Україна» і знайомство з витворами мистецтва Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького. Завершальним етапом знайомства була екскурсія визначними пам’ятками міста Суми.

Вперше офіційним партнером заходу виступила компанія Прогрестех-Україна: постачальник інжинірингових послуг провідним світовим виробникам авіатехніки, проектних рішень аеропортам та іншим інфраструктурним об’єктам цивільного призначення (найбільший замовник і партнер компанія Boeing). Приємним сюрпризом для студентів-переможців були спеціальні нагороди від імені офіційного партнеру конкурсу.

Переможці у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

Фотозвіт

Фото конкурс 2018-2019

Оргкомітет сподівається, що підсумкова науково-практична конференція сприятиме співпраці молодих учених-інженерів і розвитку перспективних зв’язків творчої студентської молоді.

 
Студенти факультету переможці конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Нафтова та газова промисловість» PDF Print E-mail
Written by Олег Чех   
Thursday, 28 March 2019 00:00

З 26 по 28 березня 2019 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу пройшов ІІ тур Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу в галузі «Нафтова і газова промисловість». Другий етап передбачає захист претендентами своїх робіт, які надійшли до оргкомітету галузевої конкурсної комісії та пройшли подвійне рецензування (І етап).

Привітати учасників, модераторів та конкурсну комісію конференції прийшов перший проректор університету Мандрик О.М. Він підкреслив важливість проведення таких щорічних конкурсів на базі ІФНТУНГ, який володіє великою кількістю наукових лабораторії, де працюють студенти, де створюються  та впроваджуються нові розробки, де формуються нові покоління вчених та фахівців: «Наш університет випустив понад 60 тисяч випускників, які працюють у різних галузях, у тому числі – й науковій. І нас не може не радувати те, що ІФНТУНГ став майданчиком для презентації такої кількості студентських наукових робіт. Тож бажаю вам успіхів та перемог!» – сказав він.

У конкурсі прийняли участь студенти з відомих технічних університетів України: Києва, Харкова, Львова, Сум, Луцька, Житомира, Івано-Франківська, які мають напрацювання у нафтогазовій галузі. Компетентні  комісії з оцінки робіт працювали у 4 номінаціях:
- нафтогазова інженерія та обладнання нафтогазової галузі;
- енергоефективність, вимірювальні та інформаційні технології в нафтогазовій промисловості;
- економіка та управління в нафтогазовому комплексі;
- геологія, геофізика, екологія та геотуризм.

Дипломом III ступеня у номінації «Нафтогазова інженерія та обладнання нафтогазової галузі» нагороджено студентів кафедри ПОХНВ факультету ТеСЕТ СумДУ Валерія Ковтуна та Олександра Голохвоста з роботою «Оптимізаційне моделювання модульних сепараційних пристроїв багатофазних нафтогазових розділювачів» (науковий керівник – аспірант Старинський О.Є.).

З повагою, НТСА факультету ТеСЕТ!

 
Студенти факультету ТеСЕТ взяли участь у конференціїї "Перший крок у науку" PDF Print E-mail

24 січня у Конгрес центрі Сумського державного університету відбулася десята ювілейна конференція для науковців-початківців «Перший крок у науку», яка цього року об’єднала більше 200 учасників. Студенти 1-2 курсів усіх факультетів університету, училищ та школярі Сумської області ділилися своїми науковими здобутками та змагалися за першість у 8-ми секціях.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор із наукової роботи університету Анатолій Чорноус, який відзначив, що проведення подібної конференції закономірне для СумДУ, адже студентська наука є одним із пріоритетів університету.

За результатами презентацій і стендових доповідей учасники конференції, за допомогою таємного голосування визначили найкращих. Так, у секції «G»: «Сучасні технології у промисловому виробництві. Механічна інженерія. Актуальні екологічні проблеми»перемогу здобулистуденти:

·         Зайцева Ксенія та Данилов Дмитро – студенти факультету ТеСЕТ, СумДУ, гр. ТС-71 з доповіддю про вирішення актуальної екологічної проблеми, під назвою: «Озеленення» сучасних гальванічних виробництв» (керівники Большаніна С. Б., викладач; Сердюк В. О., аспірант).

·         Артемчук Артем, Чередник Максим – студенти факультету ТеСЕТ, СумДУ гр. І-72/2(ЕМ) зі стендом, який створив справжній ажіотаж серед учасників «Використання механічної енергії двигуна Стірлінга для приладів малої потужності» (керівник Антоненко С.С., доцент).

Почесне друге місце зайняли:

·         Ніколаєнко Данило– студент факультету ТеСЕТ, СумДУ, гр. І-82, з двома цікавими доповідями на тему: «Геометричне моделювання металостеосинтезу нижньої щелепи» у співавторстві з Твердохліб К. О. – ученицею Білопільської ЗОШ № 4 (керівники Дем’яненко М. М., аспірант; Павленко І. В., доцент) та «Вихрові компресорні машини» (керівник Ванєєв С.М, доцент).

·         Цю сходинку також посіла  Лопа Яна – студентка Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка, гр.2фА з дослідженням забрудненості повітря за темою: «Ліхеноіндикація чистоти повітря рекреаційних зон міста лебедина» (керівник Гляненко Н.П., викладач медхімії та медбіології).

Третє місце зайняли:

·         Тарасенко Діана, студентка факультету ТеСЕТ, СумДУ, гр. ІМ-81, яка розповіла про вирішення прикладної задачі «Определение опорных реакций в балках» (керівник Ігнатенко В. М., доцент).

·         Яковчук Вікторія– студентка факультету ТеСЕТ, СумДУ, гр. ІМ-71 з доповіддю, яка має значний науковий потенціал «Профілювання сепараційних каналів газодинамічних пристроїв» (керівники Дем’яненко М. М., аспірант; Павленко І. В., доцент).

·         Нагорний Антон та Гончаров Руслан – студенти факультету ТеСЕТ, СумДУ, гр. І-72/2(ЕМ) з високотехнологічним стендом: «Розгляд методів маскування від тепловізійного спостереження» (керівник Антоненко С.С., доцент).

·         Грушко Олена– учениця КУСЗОШ №18, 11-А кл., яка підготувала дуже цікаву доповідь та стенд під назвою «Воднева установка» (керівник Тупека Н. Ф., учитель).

Під час урочистого закриття конференції усі учасники отримали сувенірні пам’ятки та подяки за їх внески у розвиток науки, а представники найкращих робіт були нагородженні грамотами та подарунками.

Програма конференції

Збірник тез

З повагою, НТСА факультету ТеСЕТ!

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 1 of 63