Новини
На факультеті відбулася перша літня Школа юного хіміка PDF Print E-mail
Written by Олег Чех   
Wednesday, 12 June 2019 00:00

1-12 червня в науково-навчальному центрі «All’хімія» кафедри теоретичної та прикладної хімії Сумського державного університету відбулася І літня Школа юного хіміка. Участь у заході взяли учні, гімназисти, ліцеїсти із Сум та Шостки, які цікавляться хімією – загалом більше 20 осіб.

Заняття проходили за наступними темами:

  • "Хімія та електрика", викладач зав.кафедри ТПХ, к.т.н., доцент, Большаніна Світлана Борисівна;
  • "Титриметричний метод аналізу", викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.т.н.,  Воробйова Інесса Геннадіївна;
  • "Сучасні полімерні матеріали", викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.х.н., Пономарьова Людмила Миколаївна;
  • "Хімія та краса", викладач , ст.викладач кафедри ТПХ,  к.х.н., Яновська Ганна Олександрівна;
  • "Якісні реакції органічних сполук. Розпізнавання органічних органічних сполук. Використання завдань ЗНО останніх років на розпізнавання органічних сполук" викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.п.н., Ліцман Юлія Володимирівна;
  • "Класифікація та номенклатура органічних речовин. Вуглеводні.", викладач доцент кафедри ТПХ,  к.х.н., Манжос Олексій Павлович;
  • "Харчова хімія", викладач ст.викладач кафедри ТПХ,  к.п.н., Диченко Тетяна Василівна;
  • "Типові розрахунки за рівнянням хімічної реакції (знаходження кількості /маси, об'єму/ речови за відомим значенням кількості /маси, об'єму/ однієї з речовин хімічної реакції, "на вихід продукту", на "надлишок одного з реагентів", на "масову частку домішок") на прикладі задач ЗНО останніх років. Алгоритми розв'язку за схемою (без складання рівнянь хімічних реакцій)." викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.п.н., Ліцман Юлія Володимирівна;
  • "Класифікація та номенклатура неорганічних сполук", викладач , доцент кафедри ТПХ,  к.х.н., Пономарьова Людмила Миколаївна.

Метою І літньої школи юного хіміка стало поглиблення знань з основ хімії – учні мають можливість краще підготуватися до екзаменів, ЗНО, підвищити свої практичні знання і навички з хімії.

До школи можна було потрапити заповнивши Google forms, посилання були розміщені як на сайті кафедри ТПХ так і на сторінках ННЦ «All’хімія» в соцмережах, після початку реєстрації була створена група в Viber, куди учасники самі могли додавати нових бажаючих. Крім того, можна було записатися за звичайним телефоном 0542 33-40-71.

Анонсовано ІІ Зимову школу юного хіміка 2020. Будемо раді вітати як спонсорів так і патронатів різних форм. Запрошуємо до участі у наступних школах!

Джерело: http://chem.teset.sumdu.edu.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=164:litnya-shkola-2019-proshchavaj&catid=20&lang=uk&Itemid=280

 
На кафедрі прикладної екології пройшов успішний захист докторської дисертації PDF Print E-mail
Written by Олег Чех   
Friday, 07 June 2019 00:00

7 червня відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук доцента кафедри прикладної екології факультету ТеСЕТ Черниш Єлізавети Юріївни зі спеціальності 21.06.01 ­­– екологічна безпека (науковий консультант – доктор технічних наук, професор Пляцук Леонід Дмитрович, завідувач кафедри прикладної екології СумДУ). Захист проходив на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.051.04 при Сумському державному університеті.

Джерело: http://ecolog.sumdu.edu.ua/uk/news/9-here-is-the-news/136-chernysh.html

З повагою, НТСА факультету ТеСЕТ!

 
У студентів факультету I місце на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт PDF Print E-mail
Written by Олег Чех   
Tuesday, 28 May 2019 00:00

Магістранти кафедри прикладної екології Циганчук Анастасія та Сіпко Ірина (науковий керівник - доктор технічних наук, професор Пляцук Леонід Дмитрович) одержали диплом І ступеню за наукову роботу «Розроблення адсорбенту для очищення стічних вод від йонів важких металів», подану на Міжнародний конкурс студентських наукових робіт зі спеціальності 101 «Екологія», другий тур якого проходив 28 травня на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ).

Співорганізаторами Конкурсу були закордонні навчальні заклади: Університет Матея Бела (Словаччина), Інститут технологій і бізнесу (Чехія), Вища школа європейських і регіональних досліджень (Чехія), Барановицький державний університет (Білорусь), Євразійський університет імені Л.Н. Гумільова (Казахстан), Карагандинський державний індустріальний університет (Казахстан), Вища школа менеджменту інформаційних систем ISMA (Латвія), Алітус Коледж Університету прикладних наук (Литва), Люблінська політехніка (Польща), Вроцлавський економічний університет (Польща).

Метою конкурсу є активізація процесів інтеграції України в європейський освітньо-науковий простір, розширення міжнародних зв’язків, стимулювання інноваційної діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді тощо.

Вітаємо наших студентів та бажаємо наснаги для нових наукових звершень!

Джерело: http://ecolog.sumdu.edu.ua/uk/news/9-here-is-the-news/137-kremenchuk2019.html

З повагою, НТСА факультету ТеСЕТ!

 
Наукові розробки факультету ТеСЕТ – серед кращих інновацій країни PDF Print E-mail
Written by Олег Чех   
Thursday, 16 May 2019 00:00

16 травня у Києві відбувся четвертий Всеукраїнський фестиваль інновацій. Цьогоріч організатори отримали рекордну кількість заявок від науковців із усієї країни. Після розгляду 250 пропозицій, до фіналу відібрали кращих, серед яких опинилися й чотири проекти Сумського державного університету.

До інноваційних проектів долучилася збірна команда факультету технічних систем і енергоефективних технологій та Медичного інституту із проектом «Металосинтез з урахуванням функції м’язового апарату». Серед технологічних стартап-проектів науковці гуртка «JetProject» представили напрацювання «Створення капілярного насосу» (керівник – асистент кафедри прикладної гідроаеромеханіки Олександр Ратушний).

Команда факультету ТеСЕТ увійшла до десятки кращих, у зв’язку з чим отримала запрошення на SDG Hackathon, який відбудеться 5-7 липня у Києві. Передбачено, що, за результатами цього заходу, три кращих проекти отримають цінні призи, а загальний переможець представить Україну на чемпіонаті світу в Копенгагені. Призовий фонд ЧС складе 15 тис доларів США.

Окрім того, команда проекту «Створення капілярного насосу» отримала сертифікат на участь у тримісячній інкубаційній програмі від YEP (мережі академічних бізнес-інкубаторів).

Джерело: https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/10679-10679.html

З повагою, НТСА факультету ТеСЕТ!

 
Науковці СумДУ стали лауреатами Премії Кабінету Міністрів України за розроблення та впровадження інноваційних технологій PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Thursday, 16 May 2019 00:00

Науковці Сумського державного університету увійшли до колективу авторів, робота якого «Розробка та впровадження інноваційної технології виробництва екологічно чистих агроефективних мінеральних добрив на базі нових видів фосфатної сировини» була відзначена Премію Кабінету Міністрів України за розроблення та впровадження інноваційних технологій у 2019 році. Розробка була спрямована на те, щоб зробити виробництво і застосування добрив більш екологічно безпечним та енергоощадним. Запропонована вченими технологія дозволяє вирощувати екологічно чисті продукти без негативного впливу добрив на довкілля.

До складу колективу, який був відзначений Премією увійшли:

– директор НДІ мінеральних добрив і пігментів СумДУ, доктор технічних наук, старший науковий співробітник Сергій ВАКАЛ;

– декан хіміко-технологічного факультету Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, доктор технічних наук, професор Ігор АСТРЕЛІН;

– виконавчий директор ПАТ “Сумихімпром” Володимир ВОЛКОВ;

– провідний інженер-технолог виробничо-технічного відділу ПАТ “Сумихімпром” Володимир ДУДКА;

– начальник відділу мінеральних добрив і фосфорної кислоти СНДІ мінеральних добрив і пігментів, кандидат технічних наук (посмертно) Едуард КАРПОВИЧ;

– заступник директора з наукової роботи НДІ мінеральних добрив і пігментів СумДУ, кандидат технічних наук Богдан МАКСИМЕНКО;

– завідувач кафедри прикладної екології СумДУ, доктор технічних наук, професор Леонід ПЛЯЦУК;

– провідний інженер-технолог виробничо-технічного відділу ПАТ “Сумихімпром” Сергій СКОПА;

– заступник начальника виробничо-технічного відділу ПАТ “Сумихімпром” Сергій ШКАРУПА;

– заступник генерального директора з науково-технічної роботи ТОВ “Агропромислова компанія “Беста”, кандидат технічних наук Олександр ЩІПАНОВСЬКИЙ.

Вручення відбулося 16 травня у приміщенні Міністерстві освіти і науки України за участі Віце-прем’єр-міністра В’ячеслава Кириленка, Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та провідних представників наукової спільноти України.

Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій було засновано 1 серпня 2012 року. Вона присуджується щороку на конкурсних засадах і вручається до Дня науки. Премією відзначають кращих науковців і винахідників за розробку і впровадження у виробництво інноваційних технологій та виведення на ринок вітчизняної інноваційної продукції. На здобуття Премії цього разу було подано 20 робіт, з яких експерти відібрали 5 найкращих.

Щиро вітаємо Лауреатів Премії та бажаємо натхнення, нових наукових результатів і розробок та перемог!

https://news.sumdu.edu.ua/uk/news/10661-naukovtsi-sumdu-stali-laureatami-premiji-kabinetu-ministriv-ukrajini-za-rozroblennya-ta-vprovadzhennya-innovatsijnikh-tekhnologij.html

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 1 of 64