Новини
Монографія науковців ТеСЕТ опублікована у престижному виданні Німеччини PDF Print E-mail

Міжнародне наукове видання Німеччини "RAM-VERLAG" опублікувало монографію "Dynamic Analysis of Centrifugal Machines Rotors with Combined Using 3D and 2D Finite Element Models" доц.І.Павленка, проф.В.Симоновського, асп.М.Дем'яненко у співавторстві з Я.Пітелем, проф. Технічного університету м. Кошице (Словаччина).

Робота присвячена проблемам вібраційної надійності високошвидкісних роторних машин, зокрема розробці методів ідентифікації динамічних характеристик роторних систем із застосуванням запропонованого підходу до дослідження динаміки роторів турбонасосних агрегатів рідинних ракетних двигунів, а також багатосхідчатих відцентрових насосів і компресорів. Особлива увага приділяється урахуванню нелінійних характеристик ущільнень та підшипникових опор.

Монографія виконана за підтримки проекту ITMS Структурного Фонду Європейського Союзу і рекомендована Вченою радою Сумського державного університету.

 
Випускники факультету ТеСЕТ СумДУ запросили студентів відвідати одне з найбільших виробництв металевої упаковки в Україні, країнах СНД і ЕС PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Wednesday, 07 February 2018 00:00

7 лютого 2018 року студенти з різних спеціальностей факультету ТеСЕТ СумДУ мали можливість відвідати презентацію ТОВ «ФАВОР». На зустрічі були присутні від СумДУ - декан факультету ТеСЕТ Олександр Гусак, заст. декана Борис Ступін, Олександр Ляпощенко. Підприємство представляли - заступник директора з якості та технології Олеся Гутенко та заступник начальника цеху літографії Олександр Титаренко, які є випускниками факультету ТеСЕТ СумДУ.

Компанія "Фавор" - один з найбільших виробників металевої упаковки в Україні, країнах СНД і Євросоюзу. Історія підприємства бере початок в 2001 році. З дня основи компанія виросла з невеликого цеху по виготовленню бляшаних банок до масштабного сучасного заводу, оснащеного автоматичними лініями літографії і виробництва різних видів металевої упаковки. Зараз компанія "Фавор" виготовляє більше 85 видів металевої упаковки для: лакофарбній продукції; нафтохімічних матеріалів; харчовій продукції; продукції аграрного сектора.

В ході зустрічі Олеся Гутенко озвучила мету їх візиту - знайомство зі студентами, знайомство з продукцією, що випускається компанією "Фавор", перспективи розвитку компанії. Атмосферу відкритості та конструктивності зустрічі додав той факт, що запрошені роботодавці самі є випускниками факультету ТеСЕТ СумДУ. Уже будучи досвідченими фахівцями-практиками вони із задоволенням згадували і власні недавні студентські роки, чим особливо розташували до себе аудиторію.

За результатами зустрічі присутнім студентам було запропоновано вакансії для проходження виробничої та переддипломної практик з можливістю подальшого працевлаштування за спеціальністю.

В ході зустрічі студенти цікавилися питаннями, пов'язаними з вимогами, що пред'являються до кандидатів, умовами роботи в організації, перспективами її розвитку. Такі заходи потрібні, вони допомагають зрозуміти студентам, чого від них чекають роботодавці. До того ж, працюючи в реальних умовах, є можливість проявити себе в професійному відношенні придбати необхідний практичний досвід, зрозуміти які навички слід удосконалювати.

В кінці зустрічі Олеся Гутенко  і Олександр Титаренко, підбиваючи її підсумок, відзначили загальний високий рівень випускників факультету, позитивний настрій роботодавців на працевлаштування молодих фахівців. Компанія "Фавор" -запрошує студентів факультету для проходження практики та працевлаштування на підприємстві.

Учасники заходу висловили подяку за організацію зустрічі старшому викладачу кафедри ПОХНВ факультету ТеСЕТ СумДУ к.т.н. Максиму Скиданенко. Зустріч стала можливою за підтримки деканату факультету ТеСЕТ СумДУ.

 
Звіт декана Олександра Гусака про підсумки роботи факультету ТеСЕТ СумДУ за 2017 рік PDF Print E-mail
Written by Александр Ляпощенко   
Wednesday, 24 January 2018 00:00

24 січня 2018 р. декан факультету технічних систем та енергоефективних технологій (ТеСЕТ) Сумського державного університету (СумДУ) Олександр Гусак на конференції трудового колективу факультету звітував про підсумки роботи факультету ТеСЕТ СумДУ за 2017 рік.

 
Науковці факультету ТеСЕТ викладають у Познанському технологічному університеті у рамках програми Erasmus+ PDF Print E-mail

З 22 по 26 січня 2018 р. науковці факультету ТеСЕТ викладають цикл лекцій для студентів-магістрантів факультету інженерної механіки та менеджменту Познанського технологічного університету (м. Познань, Польща):

Також перший день візиту був спрямований на презентацію наукових можливостей факультету ТеСЕТ і СумДУ, налагодження міжнародної співпраці СумДУ і Польського ЗВО для створення спільних наукових і освітніх проектів задля спряння академічній мобільності викладачів, аспірантів і студентів.

Під час другого дня візиту відбулась зустріч із деканом факультету інженерної механіки та менеджменту проф. Олафом Чишаком. Під час зустрічі обговорювались питання проведення спільних наукових досліджень, двосторонньої академічної мобільності викладачів.

Також науковці СумДУ представили фахове наукове видання України "Журнал інженерних наук" редакційним колегіям двох польських наукових журналів:

Під час зустрічі з керівним складом редакційних колегій вищезазначених журналів вивчався досвід входження польських рецензованих наукових видань до міжнародних наукометричних баз даних Scopus і Web of Science Core Collection.

Також під час зустрічі із представниками лабораторії інституту прикладної механіки були обговорені питання щодо можливих шляхів проведення подальших міждисциплінарних досліджень між науковцями польського ЗВО і факультету ТеСЕТ СумДУ.

 
Науковцям СумДУ оголошено подяки за здійснення експертизи проектів молодих вчених, поданих на конкурс до МОН України PDF Print E-mail

Чотирнадцятьом молодим науковцям Сумського державного університету оголошено подяки та премійовано відповідно до листа заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріхи «за вагомий внесок у забезпечення якості експертного оцінювання проектів молодих вчених, високий організаційний, науковий та методичний рівень роботи експерта Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, який було проведено у 2017 році».

Два роки поспіль Міністерство освіти і науки України проводить Конкурс проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють і навчаються у закладах вищої освіти та наукових установах. У 2017 році на конкурс було подано 362 проекти з понад 100 закладів вищої освіти та наукових установ МОН України. Від Сумського державного університету їх було понадо 17. Нагадаємо, що за результатами конкурсного відбору проектів рішенням конкурсної комісії переможцями визначено 123 проекти, серед яких 16 проектів молодих вчених із Сумського державного університету, що вдвічі більше, ніж у 2016 році. Оцінювання проектів здійснювалось експертами із числа молодих вчених, які були відібрані за європейськими стандартами шляхом самоподання та селекції відповідно до їх наукового рівня і досягнень. Серед експертів, які здійснювали професійну та незалежну експертизу поданих до МОН України на конкурс проектів, були представники Сумського державного університету.

 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 1 of 57